Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova költöznétek Európán...

Hova költöznétek Európán belül hosszú távra, ha a helyi munkalehetőségek kevésbé számítanak?

Figyelt kérdés

Teljesen online dolgozom, így megtehetem, hogy fizikailag máshonnan dolgozzak.


Viszont azt a "digitális nomád" életmódot, ami abból áll, hogy emberek egzotikus helyekről dolgoznak, de mindenhol csak pár hónapot maradnak, nem szeretném, mert szeretnék valamilyen gyökeret verni. Az is lehet, hogy gyereket vállalnék ott. Ezért is fontos Európa, részben a vízum miatt, részben hogy ne legyek túl messze, ha haza szeretnék látogatni.


Jó a nyelvérzékem, hosszú távon szeretném megtanulni a helyi nyelvet. De mivel a munkámhoz nem kell, így erre bőven lenne időm.


Tapasztalatokat várnék másoktól, akik külföldre költöztek, különböző európai városokba. Melyiket ajánlanátok, melyiket nem?


ui.: Ha mégis meg kellene élnem a helyi munkaerőpiacról, az sem lehetetlen, mivel a szakmám hiányszakma. Szinten mindenhol tudnék találni állást, olyat is, ahol angol a munkanyelv.



2023. febr. 7. 20:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Furcsa, hogy sokan költöznének a német nyelvű országokba akkor is, ha bárhova lenne lehetőségük. Mármint ha szabadon választhatsz, akkor inkább a meleg éghajlat a nyerő, vagy nem?


A legideálisabb hely számomra olyan lenne, ami egy közepes méretű (nem túlzsúfolt) nagyváros, jó tömegközlekedéssel, színes kulturális lehetőségekkel, nagy parkokkal, játszóterekkel. Nyáron közel a melegvizű strand, télen meg közel a sípálya.


És az is fontos, hogy főleg nyáron ne zárjon be minden este 8-kor, mert én este szeretek szociális életet élni. A vidéki Németország ilyen szempontból elég álmos hely. Nemrég Linzben voltam, és az Aldi bezárt 19 órakor, a vasútállomásig kellett volna mennem egy kis nasiért.

2023. febr. 9. 20:47
 12/13 anonim válasza:
100%

Bilbaot ajánlom. Nem túl ismert, de már régen nem az az ipari város, aminek sokan gondolják.

Közepes méretű, szuper tömegközlekedés, éjjel is biztonságos, rengeteg kulturális és szórakozási lehetőség, minden zöld, nagyon sok (de tényleg) sportlehetőség, parkok, játszóterek, meseszép környék, az átlagos spanyol éghajlatnál hűvösebb, de azért délen van. Hegyek között, tenger partján.

Környék: San Sebastian, Gaztelugatxe, Castro Urdiales, Laredo, Santander

2023. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Athén szó szerint borzalmas. Egy undorító hely. Nem csak az én véleményem, mindenki ezt mondja, aki tényleg volt ott, és nem csak képeslapon látta. Nem is értem, hogy lehet ajánlani.
dec. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!