Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsbe tartó vonatra érdemes...

Bécsbe tartó vonatra érdemes külön helyjegyet venni?

Figyelt kérdés

Azt írja a weboldal, hogyha nincs helyfoglalás/helyjegy, akkor nem garantált, hogy lesz szabad ülésem a vonaton.


Illetve ha április 1-jén mennénk, hány nappal, vagy héttel előtte vegyük meg a jegyeket? Elég előtte 1 nappal is?


Tapasztalatok?


2023. márc. 2. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Zsúfoltabb indulások esetén igen, mert az osztrák vasút néha nem veszi át a vonatot túlzsúfoltság esetén,
2023. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Biztos vennék a helyedben, az már nem jelentős pluszköltség.
2023. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És hány nappal előtte vegyünk jegyet?


Mert túl drágán sem akarok venni, ha esetleg drágul a jegy ahogy közeledik a nap, ezt nem tudom, de azt sem akarom, hogy már nagyon korán meg legyen véve, nehogy közbejöjjön valami.

2023. márc. 2. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Eddig úgy volt, hogy ha applikáción keresztül vetted a jegyet akkor a helyjegyet ingyen adták. És érdemes előbb megvenni a jegyet, mert később drágább lehet.
2023. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Regiojettel szoktam utazni Bécsbe.

9 Euro környékén van és csak ülőhelyet adnak, vagyis nem kell külön helyjegy. Sőt egy üveg ásványvíz is benne van az árban.

2023. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én itt most csak Dacia Intercityt, Railjet Xpresst, és Hortobágy Eurocityt látok. Plusz az van még írva jellel, hogy Pótjegy köteles (Budapest-Keleti-Hegyeshalom), ez mit jelent? Ha neten veszem a jegyet, ez automatikusan benne lesz?
2023. márc. 3. 09:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha Bp.-ről indulsz, akkor a Regiojet a nyerő.
2023. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A regiojet 4000 forintért árulja épp a jegyeit. El nem tudom képzelni, iért szarakodik a kérdező a mávval.

ennyit értettél meg, kedves kérdező? Tényleg csak ennyit?

2023. márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jelen pillanatban a legolcsóbb jegy Bécsbe a Regiora, 9,7 Euro/út.


(Piti dolog, de ha ebből még le is vonod a vonaton kapott ingyenes palackos árvényvizet amit Bécsben kb. 2 Euroért tudnál megvenni, akkor a hülyének is megéri az ára.)

2023. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!