Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ezek közül hova érdemes utazni?

Ezek közül hova érdemes utazni?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, hogy nyáron mindenképp szeretnék egy Balkán országban nyaralni. Montenegró, Macedónia, Bosznia Hercegovina, Szerbián gondolkodom. Görögországba is elszeretnék jutni, de azt direkt nem írom hozzá, mert oda mindenképp megyek.

2023. máj. 14. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerbiat en kihuznam, Macedoniaban szep a taj, de nem annyira turistabarat, ketto kozul valasztanek.
2023. máj. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Montenegro
2023. máj. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Montenegróban van talán a legtöbb klasszikus "turista" látnivaló. A Kotori-öböl és környékének régi olasz városai (Kotor, Budva, Tivat, Perast), Lovcen hegy, Cetinje és kolostora, gyönyörű tengerpartok Ulcinjtól délre.

Bosznia egy nagy ország, ahol csak kevés hely van amit érdemes megnézni. Szarajevót imádom, mert egzotikus. Jajce (és környéke), Blagaj, Pocitalj is tetszett. Amúgy nyomorúságos, depresszív hely, különösen a szerb részeken.

Macedónia és Szerbia olyan semmilyen. Van pár érdekesebb város és hely (Szerbiában pl Mokra Gora tetszett), de nem annyira különlegesek vagy egyediek.

2023. máj. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Montenegró: tengerpart

Macedónia - Ohrid-tó

2023. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát valószínű, hogy Montenegróra fog esni a választásom, de Szerbiában is eltöltök majd pár napot, mert mindig is kíváncsi voltam hogy milyen. Köszönöm a válaszokat!
2023. máj. 15. 12:53
 6/9 Zora1 válasza:
Szerbia, Montenegro
2023. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Mostanában eléggé felkapottak a Balkán országok! Szerintem jó ötlet, hogy belekóstolj a kultúrába, minden választásod fantasztikus lehetőséget kínál kulináris felfedezésre is. Ezek közül bármelyikre is esik a választásod, biztos vagyok benne, hogy élvezetes és ízletes élményekben lesz részed. Azért is remek választás, mert ezek az országok népszerűségük ellenére továbbra is megtartották az autentikus és kevésbé turisztikai célpontokat, így kiváló lehetőség nyújtanak arra, hogy megtapasztald az igazi balkáni gasztronómiát. Azt javaslom, hogy az utazást inkább májusban-júniusban vagy szeptemberben tervezd, mert ezek a hónapok általában kellemes időjárást nyújtanak és kevésbé zsúfoltak, így jobban élvezheted az utazásodat. Pl.Montenegróban menj el a Kolasin nevű hegyvidéki városba, ahol a helyi juhsajtokat és sonkát kóstolhatod meg és persze a látvány is magáért beszél.
2023. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Végül hova utaztál?
2023. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia. Végül Németországban kötöttem ki. Szóval majdcsak augusztus végén megyek, és úgy néz ki Horvátországba megyek.
2023. jún. 14. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!