Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországban melyik város,...

Görögországban melyik város, sziget, országrész az, ami leginkább amolyan tipikus görög? És nem olyan drága, mint Santorini?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak régi álma eljutni Görögországba, és idén ősszel szeretném elvinni. Rodoszt és Mykonost nézegettem eddig, de olyanok tapasztalata érdekelne, akik már jártak kint. Hová érdemes menni, hogy meglegyen anyukámnak a görög életérzés?

Köszönöm


2023. jún. 4. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Párga.
2023. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Snapette ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy melyik görög életérzésre vágytok: tengerpart, halászfalucska, szamarak és piac, vagy turistásabb dolgok, esetleg mindkettő, vagy eldugott kis hegyi falu, öregek a padon?

Ha mindezt együtt szeretnéd, akkor Krétát tudom ajánlani, elég nagy ahhoz, hogy legyen ilyen is, olyan is rajta, van turistáknak való is, meg vad táj is elég. Ezt elég biztosan állíthatom, mert már 3szor voltam, és nagyrészt bejártam a szigetet, de még tervezek menni.

Ha konkrétabb dolgok is érdekelnek, írj üzenetet, szívesen ajánlok helyeket, néznivalókat azon felül, amit minden turistakönyvben megtalálsz.

2023. jún. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rodosz teljesen jó választás, a fentebb említett Kréta szintúgy. Míkonoszt felejtsd el, sokkal drágább, mint Santorini, Európa valószínűleg legdrágább helye, simán drágább, mint Oslo vagy Genf.
2023. jún. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

02:14 - anyukámnak azok a szép fehér házak vonzóak, meg a jó görög zene, esetleg kedves kis piacok.

Engem pedig inkább jobban érdekelnek a történelmi nevezetességek

2023. jún. 5. 08:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek is jók lehetnek, de nekem Korfu jött be a legjobban.
2023. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Snapette ***** válasza:
95%
Krétán történelem annyi van, hogy 3x3 hét alatt nem tudtunk mind felfedezni őket, ezért is térünk majd vissza. Rodoszról augusztus közepén referálhatok, idén megyünk először. Krétáról van egynapos kirándulás Santorinire, amit tényleg legalább egyszer meg kell nézni, bár nem vitatom, hogy nagyon drága.
2023. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
90%
Spárta.
2023. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szigetes valtozatos, akkor Kreta, ha gorog nagyvaros, akkor Thessaloniki. Persze sok helyen nem jartam meg, siman lehetnek jobb lehetosegek.
2023. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dzsonszi ***** válasza:

#5

Mondjuk Korfuba szerintem az egyetlen tipikus görög az a gyönyörű szép kék tenger, más nem nagyon. Az egy-két város ami van az elég lepukkant, tehát ott azok a tipik fehér görög házak nem nagyon vannak meg. Történelmi szempontból van egy vár paleo mellett meg a sissi kastély. Ettől függetlenül korfut is melegen ajánlom ha a fő szempont a tenger, mert az ott is elképesztően szep.

2023. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rhodos nagyon érdekes, de nem tipikusan görög. Nagy a török hatás. De pont ezért változatos.
2023. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!