Kezdőoldal » Utazás » Európa » Debrecenből, vagy a keleti...

Debrecenből, vagy a keleti országrészből miért nem indulnak 1-2 napos buszos utak külföldre? Igény lenne rá, de minden csak Pestről indul.

Figyelt kérdés

A bónuszbrigádon jelenleg is rengeteg ilyen van, 6000 ft-tól kezdődően.

Azért jó dolog az, hogy 6-10 ezer ft-ért eljut az ember kirándulni, szervezett keretek között.

Ausztria, Horvátország, Szlovákia.

De minden csak Pestről. Így nekem már az 1 nap 10 helyett 20 ezerbe kerülne, mert annyi feljutni Pestre, ráadásul ezek az utak sokszor korán reggel, hajnalban indulnak, azaz vonattal fel sem lehet menni normál időben.

Pár éve még Debrecenből is indultak ilyen utak, amíg létezett a Hajdú Volán tours, de ők már megszűntek.

Igény mindig volt az utakra, és egy 70 fős busz esetében 700 ezer huf a bevétel, ami bőven kitermeli az üzemanyagot, a 2 sofőr bérét, és a szervezés költségét.

Vajon miért nem szerveznek ilyen utakat?

Innen keletről kb 2 órával hamarabb kell csak idulni, ha nyugat felé mennénk, de azt már megoldják az emberek, kocsival, taxival, vagy gyalog nagyon sokan meg tudják közelíteni még éjszaka is a Tesco parkolót (innen szoktak indulni a járatok)


Vagy ha tudoktok ilyen irodákat, amik szerveznek itt is ilyen utakat, várom az infókat!


2016. jan. 25. 13:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom,miért vagy ilyen életképtelen,én oda-vissza max.6 ezerért utazom Pestre Debrecenből az oszkar.com-al vagy blablacar-ral.
2016. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

"Igény mindig volt az utakra, és egy 70 fős busz esetében 700 ezer huf a bevétel, ami bőven kitermeli az üzemanyagot, a 2 sofőr bérét, és a szervezés költségét."

Szerinted csak ennyi?

A cég fentartsával járulékos költségek (szerviz, telephely, ADÓK STB) az smafu?

2016. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

rohadtul nem vagyok életképtelen, de vadidegenek kocsijába be nem szállok, ez fix.

ez nem életképtelenség, hanem a biztonságom biztosítása.

ráadásul mint mondtam, ezek az utak hajlanban indulnak, azaz éjfél utáni indulásokról lenne szó, ami fárasztó is, és ha lenne lehetőség innen indulni, a franc akarna KÜLÖN még pestre is utazni, ott keringeni, várakozni, mivel máshoz lennék kénytelen alkalmazkodni.

meg a plusz 6000 is sok, 2 embernél, akkor már nem annyiba kerül a kirándulás.


KÖNYÖRGÖM, egy utazási iroda nem CSAK ezzel foglalkozik, az alap, hogy mindenféle utat értékesít, ez csak egy plusz bevételi forrás!

nem azt mondtam, hogy csak ezt csinálják, de ha már léteznek, és nyaralásokat értékesítenek, meg repjegyet, meg szállást, akkor a bérleti díj, a bérek mr úgyis ott vannak, ebből pedig plusz pénzt lehet csinálni.


ha nem tudtok a kérdésre válaszolni, csak belekötni olyasmibe, amit nem is kérdeztem, akkor minek írok egyáltalán???

2016. jan. 25. 14:57
 4/17 A kérdező kommentje:

szerviz, teléephely, adók????

ezeket alapból fizeti egy már létező iroda!

meg kellene tanulni értelmezni a kérdést...

2016. jan. 25. 14:58
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha busz nincs, repülj, repülőtér van már Debrecenben. ;) Egyébként nem bántásból mondom, de aki ennyire filléreskedik, az ne is akarjon messzire utazni. Én sem vagyok egy gazdag ember, de ha valahova el akarok utazni, nem pár ezer forinton fog múlni. Ha Debrecenből indulna busz akárhova, ígyis-úgyis ki kellene fizetned azt a különbözetet Debrecen és BP között, mert az útvonal nagy eséllyel úgyis érintené BP-t az autópálya miatt.
2016. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyébként ha megérné így üzemeltetni buszokat, nyilván lenne iroda ami ezzel foglalkozik. De ha nincs, akkor nagy valószínűséggel nem lenne nyereséges.
2016. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

egyetlen napos kirándulásra 6-12 ezret költeni (bónuszbrigádos árak, most csak erről tudok nyilatkozni), az 2 főnek 12-24 ezer ft!

véleményem szerint ez nem filléreskedés, sőt!

vegyünk 10 ezer ft-os utat, kettőnknek 20 ezer, de egyértelmű, hogy kell kaja, költőpénz, és persze még 1 napra is biztosítás.

azaz egyetlen nap benne van kb 30 ezerben, ez nem kevés.


de azért szerettem az ilyeneket, mert így eljutottunk olyan helyekre, ahol bőven elég egy nap, pl. Erdélyben 3 városban, de Szlovákiában is 3 helyen voltunk.

Ezt a "kis" összeget rászánjuk akár évente többször is, és nekem valahogy ez jobban bejön, hogy több helyre eljutunk, mint hogy egy helyen töltünk el egy egész hetet. Szóval szerettük, na.

És volt is rá igény, mert amikor anno jött a hírlevél, gyorsan fel is kellett iratkozni a kiválasztott útra, mert gyorsan beteltek a helyek.

Sok nyugdíjas jött mindig, de fiatal párok is, akiknek talán az az egy nap volt a teljes nyaralás, de legalább eljutottak külföldre. Azért ez mégiscsak más, mint átmenni a szomszéd megyeszékhelyre.

Meg jöttek gyerekes családok, akik szintén nem tudtak mondjuk 4-5 főre nyaralást leszervezni, pénz, vagy autó hiányában, így viszont legalább eljutott egy kicsit távolabbra is a család, voltak élmények, nem csak a játszótér vagy a városszéli kisvasút.

Ja, egyébként akkoriban még nem volt autónk.

Jelenleg már van, és kb ugyanennyiből hoznánk ki az utat. Például Horvátországban még sosem voltunk, és a Plitvicei tavakhoz szívesen elmennénk, azt mondják, csodaszép.

Kb 10 ezer ft most ez a kirándulás.

Azaz kettőnknek 20.

Megnéztem, kb 800 km. Ez azt jelenti, hogy ha délelőtt oda akarsz érni, éjfélkor el kell indulni. A hely pedig mászkálós, túrázós, tehát fárasztó. És utána haza kell vezetni. Azaz ha nem foglalsz szállást (ami marha drága!!!), akkor talpon vagy több, mint 24 órát, amiből jó 20 órát vezetned kell. Arról nem beszélve, hogy a benzin még most csökkenés után is erre az 1600 km-re 33 ezerre jön ki a mi kocsinkra, és akkor még venni kell 2 országban autópálya-matricát.

Tehát saját kocsival kb 40 ezer lenne az út, és koncentrálni kell. Míg a buszon van 2 sofőr, akik tudják egymást váltani, és te nyugodtan elpilledhetsz a kellemes túra után.


Jogos lehetne a felvetésed, már erre is gondoltunk, valóban nagyon olcsó a repülőjegy. És épp innen, tőlünk. De repülni Londonba, Milánóba, Brüsszelbe, Eindhovenbe, nem tudunk úgy, hogy pár óra után jövünk vissza.

Ott kell szállás, anélkül nem megy.

Bevallom, a téli szabadságunk alatt nagyon sok szállásközvettítő oldalt átnéztünk, minden városra. Mert ugye nincs konkrét cél, csak utazgatni, világot látni.

És csak pislogtam. Olyan árak vannak a leggagyibb városszéli apartmanokban is, hogy az hihetetlen.

Komolyan mondom, a 10 napos tengerparti utunk nem került annyiba, mint 2 éjszaka szállás ezekben a repülővel elérhető városokban. Szóval nem, még véletlenül sem lehet egy ilyen hétvégét 60-80 ezer ft alatt megúszni. Még írtál valamit, de azt most nem látom, így ezt előbb el kell küldenem.

2016. jan. 25. 17:53
 8/17 A kérdező kommentje:

na, meg is van:


"Ha Debrecenből indulna busz akárhova, ígyis-úgyis ki kellene fizetned azt a különbözetet Debrecen és BP között, mert az útvonal nagy eséllyel úgyis érintené BP-t az autópálya miatt."


Nos, ebben semmi ráció nincs.

Én írtam 10 ezer ft-ot a vonatjegyre, ami időhöz kötött, éjfélkor tán nincs is, koszos, büdös, simán késik órákat bármikor, stb.

Ti erre lehurrogtatok, hogy 6 ezerből is meg lehet úszni.

OK, de tapasztalatból mondom, hogy amikor voltak ilyen utak, és akár Pesten, vagy a Dunántúlon is fel lehetett szállni, kb 1000 ft volt a különbség a részvételi díjban.

És most megnéztem a kedvetekért, mennyit fogyaszt egy busz: kb 26-30 litert, számoljunk 30-cal.

Az Pestig 9000 ft plusz költség, oda-vissza 18 ezer.

Ha tele van a busz 70 utassal, márpedig tele volt mindig, akkor 70 ezerből levonja a plusz költséget, amiért nem a fővárosból, hanem máshonnan közlekedik, és még mindig nyereséges. de ha innen nem 10 ezerért lehetne utazni, hanem 12 ezerért, akkor is tuti, hogy tele lenne, és még lényegesen nagyobb nyereség lenne.


Azzal pedig sehogy sem tudok egyetérteni, és nem véletlen, hogy nem is támasztottad alá semmivel, hogy valószínüleg azért nioncs ilyen utuk az irodáknak, mert nem érné meg.

Az egyetlen kérdés, hogy lenne-e rá igény. Az pedig lenne, nem kérdés. Itt lakik az agglomerációban mondjuk 400000 ember, épp annyira szívesen utazik egy itteni, mint egy dunántúlon lakó.

És áruld már el, kedves válaszoló, hogy ha a teli buszt Pestről megéri elindítani és folyamatosan szervezni az ilyen utakat, akkor 200 km-rel odébbról mégis miért nem éri meg, ha a plusz költséget áthárítja az utasokra, és még plusz nyereséget is elszámol?

Te hol látod ebben a logikát?

Az üzemanyag talán ugyanannyi, meg az iroda adója is, de jó esély van rá, hogy a bérleti díj, az irodában dolgozó hölgyek, sőt a buszsofőrök fizetése meg jóval alacsonyabb, mint Pesten. Azaz alacsonyabb költségekkel magasabb bevételt érnének el, akkor milyen megfontolásból írtad, hogy nem éri meg?

Úgy döntöttem, elküldöm a kérdést a nagyobb irodáknak, de lehet, hogy a kicsiknek is érdemes lenne, mert talán nyitottabbak az új dolgokra. Egy vállalkozónál, akinek van néhány alkalmazottja, nem kell egy 100 fős stábot összehívni egy wellness-hotelben, hogy döntsenek az új üzletpolitikáról.

2016. jan. 25. 18:03
 9/17 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy próbálsz itt tetszelegni az ügyes-okos-meg majd én megmondom,majd én azt tudom ember szerepében,de nem áll jól meg nem is igazán megy!


Ennek az egész kérdésnek meg kommenteléseidnek semmi értelme,mert ahogy elnézem,mindegy hova kéne menni az neked csak problémát okoz,mert:

1)pénzbe kerül

2)el kell jutni oda valahova ami időbe telik


Jobb is ha nem mész sehova!Az utazási irodának is meg a többi embernek is akivel együtt utaznál,mert az a tipikus antiszociális "nagy utazó" lehetsz akinek semmi sem jó,mert túl hideg/meleg van a buszon stb stb......

2016. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

nem tudom, miből szűrted ezt le. azért írtam hosszú kommentet, mert mindenre ki akartam térni és részletesen leírni, én hogy látom.

nem, nem vagyok antiszociális, de még csak nem is utaltam erre.

arra sem utaltam, hogy bármivel bajom lenne. írtam, hogy nyugdíjasokkal, gyerekesekkel együtt utaztunk, pihenni lehet a buszon, stb. ebben hol az antiszociális viselkedés? azt írtam, kifejezetten szerettem az ilyen utakat, mert mindenben megfeleltek, szervezettek voltak, kényelmesek, jó árban, jó időtartammal. nekem hiányoznak.


te akartál nagyon nagyot mondani, de nagyon nem jött össze.


nem az a baj, hogy fizetni kell egy útért, mert ez teljesen normális. ne legyek már hibás, amiért kifejtettem, hogy autóval mindez a duplája lenne (4 főre már ideális, de kettőnknek nem éri meg), viszont ha 20 órát kell vezetni alvás nélkül, az megterhelő és veszélyes.


hát hihetetlen vagy, komolyan, amiért egy mindenre kiterjedő, részletes válaszból, ahol az ilyen utak POZITÍVUMAIT soroltam fel, azt hozod ki, hogy én antiszociális vagyok, és nekem semmi sem jó?


te csak azért jössz ide, hogy okoskodhass, trollkodhass, de a szövegértelmezés nem megy, mert az általad levont konklúziónak köze sincs az általam leírtakhoz.


ilyen típusú megmondóemberrel senki sincs előrébb, a válaszod egyáltalán nem hasznos senki számára. de te biztos nagyon meg vagy elégedve magaddal.

én arra voltam kíváncsi, hogy tud-e valaki ilyen irodát a környéken, mert igénybe venném.

2016. jan. 25. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!