Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában tényleg sok boltban...

Angliában tényleg sok boltban nem fogadnak el készpénzt csak kártyát?

Figyelt kérdés
Illetve olyant is hallottam, hogy szinte sehol sem fogadnak el készpénzt.

2023. jún. 7. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Hát én ilyennel nem igen találkoztam. Volt 1-2 bolt ahol valóban nem volt ilyenre lehetőség, mert önkiszolgálósók voltak, de a legtöbbnél lehet készpénzzel fiztni.


De ott amúgy is mindenki kártyát használ, nem sokan készpénzeznek

2023. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen csak a szupermarketekben lévő önkiszolgaló kasszánál van. De mindig van pénztaros is ahol kp-ben fizethetsz.
2023. jún. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem találkoztam még ilyen problémával.. sőt van egy Török étterem a környékünkön ahol csak kp-vel lehet fizetni .
2023. jún. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. jún. 8. 09:07
 5/11 BeefEater ***** válasza:
100%
Ha valahol csak kártyás fizetés van, akkor előre kiírják. Olyan bolttal még nem találkoztam, ahol ne fogadtak volna el KP-t. Mindenféle irodák (ingatlanos, autókereskedő, stb) inkább készpénz-mentesek.
2023. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Covid ota nagyon eroltetik a kartyas fizetest, de a keszpenz lehetoseg meg nincs teljesen kizarva. Ahogy irtak rengeteg az onkiszogalo kassza, amik bar fogadnak el keszpenzt, ugy tunik amikor cserelik oket, akkor mar olyanok kerulnek be, amiknel csak kartyaval lehet fizetni.

Eddigi legrosszabb tapasztalataim Tesco Express, ahol az osszes onkiszolgalo kartyas es bar a dohanyos/penztaros fogad el keszpenzt, csak 3 termekkel mehetsz ide. Masik alkalom mar nem emlekszem melyik uzletlanc volt, de csak kartyas onkiszolgalok, kasszaknal keszpenz fizets lehetoseg, csak eppen nincs aktiv kassza (de ez forgalmas orakon kivul). Ja es meg egy autoszerelo muhely, ahol okes a keszpenz ha van nalad pontosan.

2023. jún. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
35%
Cashless societyt (készpénzmentes társdalamat) akarnak és ezért van egyre jobban megnehezítve a készpénzes fizetés. Itt Angliában a legtöbb ember már okostelefonos appokon keresztül rendel és valmilyen virtuális pénztárcával fizet tehát a nyugdíjas korosztály kihaltával de facto készpénzmentes társadalom lesz, onnan már csak formalitás az egészet törvénybe foglalni, nemzeti bankoknak meg digitális valutát kibocsátani.
2023. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ok, 7, köszönöm, de nem igazán vagyok kíváncsi az okokra, a jövő héten öt napra utazom Angliába, és mivel van fontom, preferálnám a kp fizetést, mert bankkártyáról 1.sok költséggel váltják, 2.nincs most sok pénz a kártyámon. Csak azt szerettem volna megtudni, hogy lesz-e bárhol nehézségem a kp fizetéssel.
2023. jún. 11. 13:03
 9/11 anonim válasza:
0%

Persze az átlagpolgárt az okok nem érdeklik csak megy a nyáj után. Sejtettem ezt de azért tettem egy próbát.

Szép napot!

2023. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Figyelj, haver (7,9), diák vagyok, karácsonyra fontot kaptam kp az összes nagyszülőmtől, mert tudták, hogy utazom, a kártyámon viszont van 20.000 Ft. Az érdekelt, hogy nem lesz-e gondom a készpénzem felhasználásával. Konkrét kérdést tettem fel, gazdaságpolitikai fejtegetéseid a 0-nál is haszontalanabbak. A többieknek köszönöm a hasznos választ.
2023. jún. 11. 21:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!