Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba egyhetes, nyári...

Londonba egyhetes, nyári utazásra mit érdemes magammal vinni?

Figyelt kérdés
Repülős utazás.

2023. jún. 24. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
esernyőt
2023. jún. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ertve? Barmit vehetsz, amit nem vittel.
2023. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát... amit az ember általában visz egy utazásra. Váltás tuha, fehérnemű, gyógyszer (ha szedsz), ilyenek. Ott mindent meg tudsz vásárolni, amit kell; nem kell cipelned a májkrémet és a tartós kenyeret.
2023. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*ruha
2023. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Adaptert is ott érdemes venni?

Érkezéskor kellene egy bevásálást tartani, pl tisztálkodószerek?

Esernyőt inkább itthonról, vagy azt is ott?

2023. jún. 24. 12:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Adaptert vehetsz akár a reptéren is. Vagy, ha rákészülsz az utazásra, akkor előre megveheted valami nagyobb áruházban. Pl. a Tescoban lehetett kapni régebben. Megveheted kint is, de kár erre pazarolni a fontjaid. Tisztálkodó szerekből létezik utazási méretű, kisebb kiszerelésű dolgok (fogkrém, arckrém, arclemosó, naptej, nedves törlő, tusfürdő, sampon, borotva, borotva hab, stb.), például a DM-ekben a pénztárakhoz közel helyeznek ki ilyen forgó pilonokat, ahol az ilyen termékek elérhetők.

Ha van összecsukhatós (kompaktabb) esernyőd, akkor inkább vigyél, és kisebbre összehjtogatható széldzsekit. Hasznosnak fogod találni, ha épp esik. Ha mondjuk Union Jack (angol zászlós) esernyőt szeretnél, akkor azt vedd meg kint, de tudjad, hogy az is olyan dísz inkább, mert nem bírja túl sokáig a gyűrődést. Ragtapaszt, esetleg fáslit vigyél. Ha feltörné a cipő a lábad, akkor van ilyen vízhólyag tapasz (Ajánlom a DM-et beszerzésre). Ha fejfájásra hajlamos vagy, akkor fájdalom csillapítót vigyél, ha érzékeny az utazásra (légi betegség), akkor Daedalont is. Meg amit gondolsz az elsősegély csomagodba. Egyszerűbb néhány dolgot itthonról vinni, mint kint drágán megvenni a drugstore-okban.

Ruhákból: Póló/ing, legalább egy pulóver, zoknik, fehérnemű/alsónemű short/halásznadrág/nadrág, Hálóruha/pizsama/hálópóló, papucs, cipő (ami rajtad lesz - a papucsban kényelmesebb csoszogni, mikor fürdéshez, lefekvéshez készúlődsz, ezért írtam azt is. Vihetsz olyan papucsot is, ami alkalmas utcai viseletre is, hátha kánikula lesz)

a széldzseki mindenképp hasznos, és esetleg egy baseball sapka, ha szoktál hordani. Lehet, hogy végig napos idő lesz, de ha szeles, esős, akkor kelleni fog. Törölközőt is érdemes vinni, kivéve, ha szállodában leszel, mert ott biztos van. Azt tudjad, hogy ott nem nagyon van keverő csap, hanem az egyikből jéghideg, a másikból forró víz folyik, és ha fókaként csapkodsz, talán eléred, hogy nem forrázod le a kezed. Ha szerencséd van, és olyan a szállás (mondjuk Hostel), akkor lehet a kádban Y csatlakozó, és akkor olyan, mint az európai kevert csapok lanygosra állítható vize. Szokott lenni nyilván zuhany is, de én olcsó szálláshelyen voltam anno, ott kád volt, viszont nem volt hozzá kád dugó. Mégis megoldottam ott és akkor, zoknival a dolgot. Nem volt tökéletes, de elment.

Kajálni mi gyorséttermekben ettünk (Meki, Subway, olcsóbb kávézók) Természetesen, amennyiben bőven van költenivaló pénzed, akkor ezt felejtsd el, hogy mondtam.

A legtöbb múzeum ingyenes. Pl. a Természettudományi, illetve a Science múzeum (ha érdekel), a British Múzeum, Royal Air Force Museum (Királyi Légierő Múzeum), Museum of London, stb.

A "The Sherlock Holmes Museum", illetve a Madame Tussauds fizetős!

[link]


[link]


A Metro/London Underground/Tube-bal eljutni mindenhez egyszerűbb, érdemes napijegyet venni

Koncentrikus körben vannak a sávok, minél beljebb mész, annál drágább az útvonal. Különböző járatok, különböző színűek, bár bonyolultnak néz ki, de könnyen meg lehet tanulni. London Underground térképet a reptereken lehet találni ingyenesen. Én csak Luton Airportról rudnék nyilatkozni, ami másfél órányira van - emlékeim szerint - Londontól, és még busz járattal kell Londonba eljutni.

[link]


Egyenlőre ennyi jutott hirtelen az eszembe.

2023. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szállásokon szokott lenni adapter, érdeklődj, hogy van-e. Nekünk szállodában volt, Airbnb-ben viszont nem, oda vittem. Az adapter amúgy elég drága, ezért én úgy oldottam meg, hogy vittem hozzá elosztót, így olcsóbb volt.

Az időjárás nagyon változékony, én úgy tudnám jellemezni, hogy pár óránként más évszak van. :D De nem vészes amúgy, tehát olyan még nem volt, hogy egész nap esett, általában elég hamar eláll, de azért naponta többször is rá tud kezdeni. Ne itteni nyárra készülj, általában inkább hűvös az idő (mondjuk mint nálunk a tavasz), de azért mostanában előfordulnak nagyobb hőségek is, mondjuk 30 fok. De még mindig nem olyan vészes, mint itt.

Múzeumokat az előző leírta, én még ajánlom a Victora and Albert Museumot South Kensingtonban, az is ingyenes és nagyon jó!

A metróhoz egy pontosítás: igazából pont fordítva van, az 1-2 zónába szóló jegy az olcsó és minél kintebb mész, annál drágább. Nekem van Oyster cardom, amire lehet egyenleget tölteni és azzal utazni. Amúgy a busz olcsóbb, mint a metró és nagyon jó azzal is a közlekedés, akár külsőbb kerületekből is (ott nem is számítanak a zónák, ugyanannyi a jegy). Szóval érdemes busszal is járni, mert ha felmész a double decker felső szintjére és beülsz előre, akkor megvan a buszos városnézés is pár fontért. :D

2023. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanazt, amit Budapestre vinnel. Az igaz, hogy az angol nyar alapvetoen huvosebb, de Magyarorszagon meg egyre extremebb a klima, egy husz fokos homerseklet-zuhanas siman megvan. Tehat ruhabol ugyanugy reteges, tobbfele kell. De olcson SOS barmi megveheto.
2023. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, még a hatoshoz, hogy Lutonból vonattal csak félóra London belvárosa és ha előre veszel jegyet, akkor ki lehet fogni nagyon olcsót pár fontért (EMR jegyeket, a Thameslink drágább). De a többi reptérről is érdemes vonattal közlekedni, mert gyorsabb és sokszor olcsóbb is, mint a busz. (A jegyár, hangsúlyozom, nem egységes, általában minden órában van egy-egy olcsóbb jegy. Google útvonalkeresőbe be kell ütni a relációt és fel fogja ajánlani a jegyvásárlást.)

Heathrowról meg értelemszerűen metró, ha esetleg oda érkezel. Londonban a közlekedés nagyon jó, viszont drága, főleg metróval. Napi- hetijeggyel viszont lehet spórolni.

2023. jún. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fényvédő!!
2023. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!