Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába hogy lehet így...

Angliába hogy lehet így brexit után kiköltözni, mint munkavállaló? Csak sponsorral, ha nincs kint családtag?

Figyelt kérdés
24 éves egyetemista vagyok, tanárszakos… de már most tudom, hogy a szakmában, legalábbis közoltatásban itthon nem szeretnék dolgozni. Azt érzem szeretnék elszakadni egy kicsit ebből az országból, a hangulatból és az anyagi bizonytalanságból. Jól beszélek angolul és szinte bármilyen munkát végeznék kezdetben. Hogy lehetne kijutni? Aki kiment az mesélne, hogy milyen neki? Hogy csinálta? Hogy éli meg a mindennapokat?

2023. júl. 17. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Irorszag sokkal egyszerubb, nem kell munkavallalsi engedely, hiszen EU.

Esetleg Malta

2023. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig pont tanárként a legkönnyebb, én most így megyek.
2023. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem erted a Brexit lenyeget. Nem arra szavaztak, hogy nekik rossz legyen, hanem hogy ne koltozhessenek be emberek. Munkara jojjenek es menjenek haza, ne hozzak a csaladot, ne jogosuljanak semmire.
2023. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
3: Ha hiányszakmád van, lehet vinni családot is. Most csinálom a skilled worker visát.
2023. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Kösz a lepontozást, de hiányszakmával 300 font/fő regisztrációs díjért lehet házastársat/élettársat, valamint 18 éven aluli gyerekeket is vinni. Emellett követem a brit médiát és folyamatosan arról van benne szó, hogy a munkásokból köszi, nem kérnek, de megfelelő diplomákkal és szakmai tapasztalattal szívesen látnak mindenkit - családostul.
2023. júl. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Én vissza fel pontoztalak ! :)

A Brexit nem kimondottan a bevándorlók ellen irányult. Nekem angolok mondták . Hanem a függetlenedés az EU alól . Nem állt szándékukban úgy ugrálni ahogy más országból fütyülnek és a pénznemen sem szándékoztak változtatni.

Én mondjuk már 15 éve itt élek és nem hiszem , hogy lehetetlen családdal kijönni. Meg kell felelni a pontrendszer elvárásainak.

2023. júl. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
6: Köszi. :) Én is rendszeresen beszélgetek angolokkal és mindenkitől azt hallom, hogy nagyon nagy szükségük van a képzett munkaerőre, ezt a hétköznapi emberek is mondogatják folyamatosan és a médiában is ezt hallani. Elsősorban az egészségügy és oktatás az, ahol könnyített a vízumszerzés, erre külön vízumkategória is van, de informatikusukat, mérnököket, hasonló végzettségűeket is szeretettel látnak.
2023. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy ott is inkább az a gond, ami nálunk: hogy egyes cégek beviszik tömegesen az olcsó távol-keleti munkaerőt és alapvetően nem is a bevándorlókra haragszanak, hanem a cégekre.


Kérdező: tanárként amúgy nagyon jók az esélyeid, de kell hozzá némi gyakorlat. Nem emlékszem pontosan, hogy mennyi, de egy évnél kevesebb kell. Bármilyen tanárszak jó, mert 6. osztályig általános oktatás folyik, nincs szakos rendszer, de bizonyos szakokkal még egyszerűbb, természettudományos illetve az angolon kívül más idegen nyelv szakos tanárként. Van egy ilyen kérdés a vízumkérelemnél, hogy dolgoztál-e már egyedül, irányítás nélkül tanárként és ha nem, akkor visszadobja a kérelmet. Tehát a gyakorlat az elengedhetetlen.

2023. júl. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A Brexit a bevandorlok ellen is iranyult. Most meg szivnak, mert az angoloknak budos a mezogazdasagi idenymunka es nincs eleg dolgos kez a foldeken.
2023. júl. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#5 Haha, ez nagyon jó. "Munkásokból köszi nem kérnek", csak a diplomásokból. És ki fogja elvégezni a munkát? :-) Mert az irodában egész nap kávézgató, lusta angolok biztosan nem. Nem csak aljasak, ostobák is. 7 évet éltem Londonban, akkor is kint voltam, mikor megszavazták a brexitet. Még hogy nem ellenünk irányult... Menjenek csak a pakik, ha nem jó nekik az európai szorgos kéz. :-)
2023. júl. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!