Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákia túrázás szempontjábó...

Szlovákia túrázás szempontjából veszélyesebb, mint Ausztria (a medvék miatt kérdezem)?

Figyelt kérdés

2023. aug. 23. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
nem. Az a fő különbség a két ország közt, hogy a Magas tátrában a látogatási időszak kb 3-4 hónap, aztán zárják a hegyet. A többi részen meg nincs sok medve.
2023. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy Közép-Szlovákiában (pl. Fátra) él nagyon sok medve.
2023. aug. 23. 15:44
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
És mit írnak? Veszélyesek?
2023. aug. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Én itt élek közép SK ban, sokat jarok a világ végére túrázni ahol kevés a turista de még sosem láttam medvét.

A turisták által kedvelt útvonalakat pedig nagy ívben kerülik.

Egyébként ilyenkot nyáron a Tatraban es a felkapottabb helyeken szlovák paradicsom, Fátra, stb tömeg nyomor van. Mozdulni nem tudsz az ösvényeken.

Hétköznap is!!

2023. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem elég Alaszka?
2023. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
A medve nem játék ahogy viccesen szokták mondani, ami igaz is. Az, hogy hol találkozol vele illetve mennyi eséllyel találkozhatsz vele, részletkérdés, ha ott van akkor már mindegy lesz az a része, hogy mennyi esélyed volt rá.
2023. aug. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

1:

Eleve nem a Magas-Tátrában van a legnagyobb medveállomány, hanem a Polyána környékén.


Ráadásul a Magas-Tátrában a viszonylag kevés zsúfolt turistautakon túrázol, így minimális az esélye, hogy medvébe futsz, de Polyána, Murány és Alacsony-Tátra vidékén simán eltúrázgathatsz napokig úgy, hog nem futsz más emberbe vags csak kevésbe, így a medvék sokkal háborítatlanabbul élnek, nagyobb az esélye a velük való találkozásnak.


Amúgy egész Szlovákiában kb. 5-öd annyi medve él mint Erdélyben csak a 3 székely megyében, szóval nem kimondttan medveveszélyes ország.

2023. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Nyáron voltunk Poprád környékén. A tarpataki vízesésekhez és a Csorba-tónál a Fátyol vízeséshez mentünk. Ezeken a turistautakon sokan járnak, szerintem itt nem valószínű, hogy találkozol medvékkel. (Azért az túlzás, amit valaki írt, hogy tömegnyomor van.) A biztonság kedvéért vettem medvesprayt, és reméltem, hogy nem kell használni...
2023. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákiában kb ezer medve él főleg a hegyvidéki területeken.

Az kb egy közepes méretű falu lakossága. Az ország nagyjából 60%án el medve. Szerinted mennyi esélyed van összefutni velük ?

2023. aug. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk pont nem a Magas Tátrában él a medvék nagy része, de amikor mi arra voltunk, akkor pont arról beszélt mindenki, hogy a TELEPÜLÉSEN láttak medvét átszaladni az úton :D


Én bármerre jártam Szlovákiában eleve elég sok túrázó volt. Amúgy a Bükki medvével is összefutottak túrázók, nem lett semmi belőle. Munkatársam több évtizedig járt át Szlovákiába, gyerekkel, kutyával, egyedül. Soha nem látott medvét.

2023. szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!