Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Madrid közbiztonsága?

Milyen Madrid közbiztonsága?

Figyelt kérdés

Párommal tervezünk Madridba utazni. Ez lesz az első nagy külföldi útunk, ezért szeretnénk tájékozódni, hogy milyen a helyzet manapság. Amit már olvastam, azok nem mai cikkek.


Mire érdemes figyelni, milyen a helyzet arrafelé?



2023. okt. 11. 05:47
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Kb. mint Budapest.
2023. okt. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen jó.

Zsebtolvajokra lehet szamitani, ahol nagy tomeg verodik ossze, de ez nincs maskent otthon sem.

2023. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
16%
Sok a zsebes, drogdíler, prosti, meg migiri.
2023. okt. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Rendben van, a szokásos szabályokat tartsd be.
2023. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Jelenleg Budapest, Európa 51.-ik legbiztonságosabb városa, Madrid pedig 27.-ik.


"Jó de a migráncsok."


Vannak, mint mindenhol. Madrid sosem volt első számú migrációs pont, de még második sem. Ott nem a bevándorlóktól kell félni hanem...


A zsebtolvajoktól. Általános szabály, hogy ahol turisták vannak, ott zsebtolvajok is vannak, Madridra ez pedig még inkább igaz. De vannak olyan dolgok amiket meg lehet tenni, hogy biztonságban tartsd az értékeidet, pl nem a zsebedben tartod a telefonod, hanem egy olyan táskában, ami mindig a szemed előtt van.


Nem értem miből gondolják itt az emberek, hogy nyugat ennyire lekhatatlan, mert a "migráncsok" meg mit tudom én már miket mondanak. Párom már több mint egy éve kint van, elég gyakran látogatom és elég sokat beszélgetünk a két város különbségeiről. Igen, sok a bevándorló, a párom is az, de nem, nem fenyegetőznek vagy nem tudom miket gondolnak az emberek, hogyan viselkednek. A közbiztonság szerintem is és párom szerint is sokkal jobb. Nem csak a rendőrök miatt, hanem mert, párom szerint, ott az emberek figyelnek egymásra. Példának azt hozta fel, hogy Budapesten fellökték M3-on és senki oda sem ment hozzá, megnézni, hogy jól van-e, míg kint a buszról lökte le egy helyi néni és egyből két néger (!!!!) lépett oda hozzá megkérdezni, hogy minden rendben van-e. Semmi nem volt, a négerek picit összevesztek a nénivel, hogy mit képzel magáról, de példának szerintem ez már csak azért is jó, mert ha látják, hogy valami nem oké, akkor segítenek a helyiek, ezt pedig Pesten sosem figyeltem meg, pedig már egy ideje itt élek. Lehet ezért van a 27. helyen? Hmmm, idk. De én is éreztem, hogy biztonságosabb.

2023. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Jelenleg Budapest, Európa 51.-ik legbiztonságosabb városa, Madrid pedig 27.-ik."


Ez így totál félrevezető. Írd ide akkor azt is, hogy mi alapján állítottad sorba őket, meg hogy egyáltalán mit nevezel városnak.


Ha a numbeo crime index-ét nézzük, akkor ott Madrid: 27.5, Budapest 34.7. Ez alapján mindkettő biztonságos város.

[link]

De ez egy kérdőív alapján megállapított adat, nem vettek figyelembe rendőrségi statisztikákat.


Az anekdotikus érveid meg semmit nem bizonyítanak.

2023. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 scamdemic ***** válasza:
2023. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem éltem soha ott, de mikor ott nyaraltunk, jártunk rossznak mondott városrészekben, még azok sem tűntek vészesnek. Ahogy mások írták, zsebesek miatt nagy tömegben nem árt az óvatosság. Amúgy ott nagyon sokáig van élet az utcákon, szóval nem fogsz sötétben, kihalt helyeken hazamenni, éjfélkor olsan az utca mint nálunk nappal.
2023. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hasonló mint más hasonló európai nagyvárosban.
2023. okt. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!