Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszország vagy Spanyolország...

Olaszország vagy Spanyolország nagyobb kulturális központ? Melyik fejlettebb gazdaságilag, hol magasabb az életszínvonal, hol fejlettebb/jelentősebb X-Y ipar és hol jobbak az egyetemek?

Figyelt kérdés

Meg ilyesmik...


Ha azt mondjuk a “világközepe”, akkor nyílván a legtöbb ember Amerikára, Angliára asszociál, és utána sem az elsők között szerepel ez a 2 ország, hanem előbb van mondjuk Oroszország vagy Hong-Kong (vagy nem tudom)...


De remélem értitek mire gondolok.

Arra lennék kiváncsi, hogy összességében melyik jelentősebb ország.



2021. jan. 6. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En voltam mindkét országban nyaralni többször. Nekem Spanyolország volt a favorit. Tisztább volt, fejlettebnek láttam. Olaszországban sok a szemét nem nagyon foglalkoznak a dolgokkal. De Olaszország is nagyon gyönyörű. Mindkét ország jelentősebb bevetele az idegenforgalom.
2021. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Erre ennyire általánosítva nem lehet válaszolni....

szedd szét a kérdéseket, konkretizáld!

2021. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem SpO. Jobb szebb vagyis nekem jobban tetszett. De olaszország gazdaságilag erősebb bár egyik sincs túl jó helyzetben.

Életszinvonal ugyanolyan nagyjából mindkét helyen de a regionális külömbségek nagyok és mindkét országban az északi régiók a fejlettebbek.

Egyetemek közül szerintem az Olaszok között találod a legjobbakat de északon keresgélj.

2021. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

“ Akik elég őrültek ahhoz, hogy elhiggyék, meg tudják változtatni a világot, azok tényleg meg is teszik. “


Ezt hogy érted?


Most a COVID miatt, a pandémia alatt?

Vagy úgy általánosságban?


Mert nyílván nem egy Norvégia, de azért az egy főre jutó GDP a majdnem kétszerese a magyarénak SpO-ban, OlO-ban pedig több mint a kétszerese...

2021. jan. 6. 16:52
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, véletlenül egy másik kérdésből egy választ másoltam ki, a Te válaszod helyett...

Ezt akartam: bár egyik sincs túl jó helyzetben

2021. jan. 6. 16:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát úgy egyébként is, elég nagy a munkanélküliség mindkét helyen, az államadósság meg a gazdasági mutatók sem túl fényesek. Szóval így értettem.
2021. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy Katalónát hasonlítjuk Szicíliához vagy Lombardiát Andalúziához, mindkét országban hatalmas különbségek vannak.
2021. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szélsőségek mindkét országban.


Én mégis azt gondolom hogy az átlag spanyol jobban él mint az átlag olasz.


Spanyolországban sehol nem láttam olyan lerobbantságot mint ami Dél-Olaszországban általános.


Viszont Barcelona meg Madrid van olyan fejlett, mint Észak-Olaszország.

2021. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Chris88 ***** válasza:
Minden hivatalos mutató szerint Spanyolország fejlettebb, jobb, élhetőbb. Sok-sok éve még fordítva volt, de mára a spanyolok lekörözték az olaszokat.
2022. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!