Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi esély van rá, hogy...

Mennyi esély van rá, hogy Angliában meggazdagszom?

Figyelt kérdés
Nemsokára indulok munkát vállalni Londonba középfokú nyelvtudással. Lehetséges h kint összeszedek annyi pénzt hogy 4-5 év múlva hazajövök és egy viszonylag jó szinvonalon élek majd. (vagy esetleg kint maradva)
2010. okt. 19. 16:56
1 2
 11/17 Pultos válasza:
Mi lassan egy eve erkeztunk Londonba baratnommel. A szallas valoban nem olcso es az utazas is draga, kezdetben mindenkeppen celszeru csak busszal kozlekedni, ha sporolni akarsz es nem vagy kenyes 2 orakat utazni :S. Az etelek, italok ara viszont otthoni szinten van, aki mast mond, az hazudik... Az itteni fizeteshez kepest ezek szinte filleres dolgoknak szamitanak, persze csak ha nem a legdragabb helyeken akarsz vasarolni. Mi Lidl, Tesco, Sainsbury es Morrisonsba szoktunk jarni, ezek szinte azonos aron adnak mindent, mint amennyi otthon! A munkavalasztasban nem szabad valogatni, ha ezt teszed az elejen akkor kezdhetsz is csomagolni hazafele. En ferfi letemre bevallaltam,hogy elmenjek a baratnom szallodajaba szobafiunak, szobat takaritani... Sok alazat es kitartas utan most mar eloreleptem, es bar most is minimal beren vagyok, de mar mast csinalhatok, havi 1000 fontos fizuval, ami tudom nem valami sok, de nekunk a kezdeti nehezsegekhez kepest egy vagyon :P. Szoval csak kitartast!
2010. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
azért az a havi 1000 font nem olyan rossz ám... most azt számolod akkor 300.000 ft... és ha a barátnőd is dolgozik , akkor vagy a te fizetésedet vagy az övét félre tudjátok tenni havonta nem? sőt sztem a masikbol is marad nem?
2010. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Cili bácsi! Én ugyan nem az vagyok, aki 1000 fontot keres, hanem egy korábbi hozzászóló, de szeretnék reagálni.


Szokjunk már le erről az átszámolásdiról, mert baromira nincs arányban az 1000 font a 300000 forinttal. Amúgy ha lakást bérelnek, akkor az 1000-es kb el is megy a bérleti díjra és a rezsire. Otthon 300e-ből simán lehet egy két szobás lakást bérelni Pesten és még meg is élni mellette, itt 1000 fontból ugyanezt már nem lehet megcsinálni.

Amúgy abban igazad van, hogy ha 2X1000-et visznek haza, akkor már valamennyit tudnak spórolni, de plö nekünk az utazás kettőnkre is 200 font havonta. Ugyan írta a korábbi hozzászóló, hogy lehet spórolni, de ha napi 9 órát a melóhelyeden vagy, akkor már nem biztos, hogy plusz 4 órát buszozással akarsz tölteni. És akkor még lehet, hogy optimista voltam, hogy 2 óra alatt beérsz és 2 óra alatt vissza.

De ez eddig sem tagadta senki, hogy ezektől függetlenül itt jobban lehet élni, mint otthon. De nem úgy kell ezt elképzelni, hogy dőzsi van. Hanem inkább úgy, hogy nyugi. A kettő között különbség van.

2010. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Pultos válasza:
Ujra itt :). Bnom is kozel 1000 font korul keres, de meg mielott valaki irigykedne, ezt heti 6nap * 8ora munkaval tudjuk osszehozni... Szoval nem konnyu :S. Az utazas az pluszba meg elvesz par orat, reggel 1:15, delutan 1:40 ora forgalom fuggo. Amugy tenyleg nem szabad valtogatni. Mi a kezdeti egyuttlakas utan (2masik magyar parral-folyamatos surlodasok miatt) studio(garzon) lakasba koltoztunk, ami havi750-800 fontot el is visz rezsivel egyutt, erre a havi oyster legolcsobb verzioja 33,2*4hettel=133font, igy ugymond a semmire elment 1 fizu... Otthon ennyi penzbol tenyleg dozsoles van. Nem mondom,h rosszul elunk, de a sok munka mellett orulunk,h van agyunk :D. Ennek a gyumolcset igazabol majd akkor elvezzuk, ha hazamegyunk holidayre. Mi 4-5 evet tervezunk kint, lakasra gyujtunk, aztan majd meglatjuk, hogy hogyan tovabb... Lehet akar tobb,de kevesebb is!
2010. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

október 23-as , 14:06 író:


A különbség az hogy amiért 1000 fontot kapsz Londonban, bár én a kisvárosokat szeretem, azért ha talán 80-at Pesten..


Melyikből élsz meg jobban?? Mo-n a magyar minimálbérből, vagy Angliában az angol minimálbérből?? Nevetséges a válaszod, hogy a fehérholló 300K/hó pesti állást hasonlítod össze egy minimálbéres angliai állással...


Ez ostobaság...

2010. nov. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ostobaság? Akkor mond nyugodtan, hogy kiskirályként lehet élni 1000 fontból és had jöjjön a sok vak, majd szaladjon haza, ha rájön, hogy basszus! Itt mégsincs kolbászból a kerítés. Sok ilyet láttam. Rengeteget.


Amúgy ha rendesen visszaolvasol és értelmezed a válaszomat, tudnád azt is, hogy miért NEM a magyar minimálbérrel hasonlítottam össze az 1000 fontot. Egy másik hozzászóló fogta és számította át, mintha kb tényleg annyit érne, mint 300e ft.

Azért ne hülyítsd már itt a népet, hogy 1000 font ugyanannyit ér, mint 300000 forint, mert köszönő viszonyban sincsenek egymással.


Tovább megyek, továbbra is az olvasási képességeidet megérdőjelezve, ugyanis az előző hozzászólásomban az is benne van, hogy igen, 1000 fontból meg lehet élni. Pláne, ha már ketten keresnek 1000 fontot, de úgy látszik ezt már nem akartad elolvasni.


Én csupán arra akartam felhívni a figyelmet, hogy 1000 fontból viszont senki sem fog meggazdagodni, mert ez baromság. De nyugodtan mond, ha neked sikerült!

Ja és hozzátenném, hogy megint csak nézd meg, hogy ez az 1000 fontot, amit összehasonlítottam Londonban költik el, ami megint csak nem ugyanaz, mint ha vidéken költenék el. Ha esetleg csak vidéken éltél eddig, akkor javasolnék egy túrát! Máris meglátnád, hogy bizony az angol minimálbér sem ér húde sokat! Lakást semmiképp sem tudsz belőle bérelni!

2010. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Úgy kell annak aki sikkeskedni akar Londonban, Berlinben meg Münchenben, Párizsban..


Semmi értelme. Divatbu*ulás ezekbe a drága városokba költözni és nyomorogni..

2010. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!