Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsben mennyire elfogadott a...

Bécsben mennyire elfogadott a bankkártyhasználat?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés kp lesz nálam, ritkán járok külföldön, nehéz kiszámítani mennyi kell, ezért csak a minimumot viszem, hogy ha minden befuccsol, azért tudjak venni egy üveg vizet meg egy sajtburgert a mekiben. 99%-ban a kártyámra szeretnék hagyatkozni, de azért tervezek költeni itt-ott: étterem, karácsonyi vásár, stb. Mennyire leszek gondban? Itthon kb mindenhol lehet, Bécsben is ilyen jó a helyzet?
dec. 12. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen lehet kártyával fizetni, de nem mindenhol. Célszerü vinni készpénzt is, illetve utánanézni, hol tudsz esetleg kivenni kedvezö átváltással
dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Az üzletekben szinte mindenhol lehet kártyával fizetni. A Mastercard és a VISA mindenhol működik, más bankkártyák már kevesebb helyen.

Azonban piacokon, cukrászdákban, kávéházakban és más, kisebb árusítóhelyeken nem mindenhol lehet kártyával fizetni. Pl. meglepő módon Bécs egyik legismertebb fagylaltozójában nem lehetett. Vidéken még több helyen nem lehet, mint Bécsben, pl. hegyi menedékházakban. Ausztriában nincs olyan általános előírás a készpénzmentes fizetésre, mint Magyarországon. Bankautomatát viszont párszáz méteres körzetben szinte mindenhol lehet találni Bécsben. Szerintem 50-100 EUR jó, ha van nálad készpénzben, aztán kipótolod, ha valahol elköltötted. Aprópénz is jó ha van, benzinkutak WC-ihez.

dec. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában véleményem szerint nem lehet kompromisszumok nélkül készpénzmentesen élni, turistáskodni. Két napot töltöttem most Bécsben , egész egyszerűen otthon felejtettem az eurót, na, mondom nem veszek ki pénzt ennyi időre. Hiba volt, mert egy sor kávézóban, kocsmában , no és természetesen vásári árusnál nem volt lehetőség kártyás fizetésre.
dec. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Bécsben élek. Az osztrákok nagyon szeretik a készpénzes fizetést, karácsonyi vasaroknal már elterjedoben van a kártyás fizetés, de jobb ha van nálad készpénz. Egyébként a mindennapokban csak kártyát használok. Finom kávét, forró csokit lehet inni Strockben, Ankernel, Der Mann-nal, sokszor jobbat mint az ilyen vásárokon.

Cukikban is simán fizethetsz bankkártyával Pl Oberlaa, Aida stb

dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!