Kezdőoldal » Utazás » Európa » ÍRORSZÁGOT miért ajánlanád...

ÍRORSZÁGOT miért ajánlanád költözés tekintetében? Vagy mások miért ajánlják még most is (a lakhatási árak elszállásának ellenére)? Miben nyújt többet pl. Magyarország nyugati megyéitől? Mik az egyértelmű szempontok? Mik a kevésbé magától értetődőek?

Figyelt kérdés

Amiket én eddig olvastam azok a következőek:


▪︎ Egyéni vállalkozóként is (nyilván idővel leszel az csupán), vagy alkalmazottként is magasabb fizetések (illetve, ha alkalmazott vagy létezik olyan fogalom, hogy béremelés).


▪︎ Némileg befogadóbbak az ottaniak, nincs az az alaptalan ellenségeskedés, lenézés, mint hazánkban (nyilvánvalóan akkor, ha te is emberként viselkedsz velük és nem csapsz ramazurikat, nem adod a magyar indokolatlan gőg-öt).


▪︎ Biztonság! Ha olyan házad van, ami nem egy város, vagy falu közepén van, hanem annak a legszélén (amolyan tanyasi értelemben), nem kell azon aggódnod, mint itt, hogy vajon mikor fogja egy-egy kisebbségi, vagy egy szervezett betörő banda kifosztani a teljesen magára hagyott házadat! Ezt szinte alig akarom elhinni, de állítólag így van. Írországban sokkal nagyobb biztonságban vannak az emberek ingatlanai.


▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎


Kérdésem az, hogy egyrészt ezek ténylegesen így vannak-e?


Másrészt ismertek még olyan szempontokat, melyek miatt igenis érdemes elhagyni Magyarországot, és jó angol nyelvtudás mellett megpróbálkozni Írországgal?



dec. 19. 19:15
1 2
 1/14 anonim válasza:
40%
Én sosem értettem ezt az Írország mániát idehaza. Voltam ott, szép...szép, de ennyi.
dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok variáció nincs jelenleg a (csak) angolul beszélőknek.
dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
83%
2. Ja, sajna Málta elesett. :(
dec. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
EU és angolul beszélnek, tehát aránylag könnyű kijutni és boldogulni. Nagyjából ennyit tud.
dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

"Egyéni vállalkozóként is (nyilván idővel leszel az csupán), vagy alkalmazottként is magasabb fizetések"


Igen + a szolgáltatások és az ingatlanárak is az egekben.


"nincs az az alaptalan ellenségeskedés, lenézés, mint hazánkban"


Ezt nem tudom hova tenni, sosem néztek le sem Magyarországon, sem külföldön. Ha egy szocializációra képtelen tulok vagy akkor teljesen mindegy melyik országba mész, ígyis úgyis le fognak nézni... Írországban sem fogják tolerálni ha állat módjára viselkedsz, köpködsz az úton, részegen ordibálsz stb...


" Biztonság! Ha olyan házad van, ami nem egy város, vagy falu közepén van, hanem annak a legszélén (amolyan tanyasi értelemben), nem kell azon aggódnod, mint itt, hogy vajon mikor fogja egy-egy kisebbségi, vagy egy szervezett betörő banda kifosztani a teljesen magára hagyott házadat"


Több mint 40 éve rendelkezem nyaralóval egy Balaton melletti településen, soha az életben nem volt betörés és ki sem fosztottak.


Számomra ezek elég gyenge érvek amiket felhoztál de nyilván egyéni preferencia kérdése.

dec. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Úgy tudom, ott jelenleg lakhatasi válság van.
dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Pontosan így van, ahogy írtad! Csak számodra!


A valóság - hiába vagy egy leonbergi lelkületű, antialkoholista, másokat sosem bántó és pláne másokhoz sosem betörő - veled szemben idehaza a sok mentálisan beteg, buta ember nem így viselkedik.


Sajnos!


"Nyilván egyéni preferencia kérdése."


Ezt is jól írtad. Örülj neki, ha veled nem így bánnak.

dec. 20. 13:21
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mások miért ajánlják még most is

Mert ők lehet hallottak hogy milyen jó, de nem voltak meg ott.

Angol tudassal Eu állampolgárként kb zsebredugott kézzel költözhetsz oda es dolgozhatsz

Akarmyen jofej vagy, az írek segítőkészebbek az otthoni embereknél, baratsagosabbak.

A legtobb háznál a kerítés nincs, vagy csak disz. A fűtőolajos sofőr siman kitolti neked a tobbszaz liter uzemanyagot, es nem baj ha most nincs nalad keszpenz, holnap gyere be az irodaba.

Itt hallottam eloszor egy boltban az eladótól hogy: Itt meg sosem loptak. A travellerek, ami a helyi cigany lenne, az sem a putris kategoria.

Ettol függetlenül 1-2 betörés előfordul.

A munkahelyi mentalitas ég és föld Magyarországhoz képest, az iskolába meg en is szivesen visszamennek ujra kijarni az altalanost.

dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A soforok tudnak korlekedni, parasztlarkolo meg hosszu vonalon szaguldozo lerobbant bmw ritka latvany.

A lakaskrizis vistont rosszabb mint sokan gondolnak, vicces mikor Magyarorszagrol okoskodik valaki hogy mifele krizisy hisz ő talalt vagy 5 kiado lakast is... Egesz Dublinra.

dec. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
3 éve élek Írországban, már az első két hónap után rájött hogy én soha többet nem akarok csak látogatóba Magyarországra visszamenni.
dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!