Kezdőoldal » Utazás » Európa » Metropol Euronight (Budapest-B...

Metropol Euronight (Budapest-Berlin) vélemények? Biztonságos?

Figyelt kérdés
Budapest-Berlin a cèl, nem hálófülkébe mivel aludni nem fogunk tudni. Biztonságos? Sok a felszálló, gyanús alak? Sokan vannak a vonaton?

#Európa #utazás #vonat #éjszaka #Metropol euronight
jan. 7. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Berlinben repülővel ott vagy 1.5 óra alatt. Biztonságos, és olcsóbb, mint a vonat.
jan. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom még életedben nem vonatoztál hosszabb távon, azért kérdezel ekkora butaságokat. Pont akkora az esély a gyanús alakok felszállására, mint a Budapest-Tatabánya vonalon.


Ettől függetlenül az elsőnek igaza van, ha létezik város ahova nem éri meg éjszakai vonattal menni a fapados ellenében, az pont Berlin.

jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aHermann ***** válasza:
67%

Szia!


Ez egy speciálisabb vonat helyjegyed van alapból. Nem tudom, hogy az ülőhelyes vagonok milyen kialakításúak. A DB szerint kupésak, amik jobbak ilyen szempontból, össze lehet ismerkedni a másik utassal. A nemzetközi jegypénztárban tudnak segíteni, és fix helyet tudsz foglalni. A MÁV app nem igazán jó ebből a szempontból. A DB drágább, és ott is csak annyit tudsz választani, hogy a kupéban hol akarsz lenni. Igyekeznek egybe rakni.


Mi fekvőhelyesben utaztunk teljesen rendben volt, nem volt gyanús alak. Akkor a mi vagonunkban fiatalok, és családosok voltak. Nem volt hangoskodás, teljesen ok volt. Nem nagyon mászkáltunk másik vagonba, így azt nem tudom.


Amúgy a közelmúltban utaztunk ülőhelyes (ággyá is alakítható), és fekvőhelyes éjszakai vonattal is. A fekvőhelyes jobb volt. Nem nagyon tudok mozgó járművön aludni, de a berlini vonaton egész jól sikerült. Az ülőhelyesnél minden megállásnál felébredtem, az ablaknál hűvös is volt (télen utaztunk). Meggondolnám a fekvőhelyes kocsit, mert ha egymás fölötti helyeket kértek, akkor se kötelező ággyá alakítani az ülést, de fekve azért jobban lehet pihenni.


1-es, tény, hogy a repcsi 1,5h (a repülési idő), de azért számold hozzá, hogy ki kell jutni a reptérre 1,5-2h-val, remélhetőleg időben indul, mire kikecmeregsz a végcélnál, min. 30p + bejutás. Nem egy rossz opció az éjszakai vonat, az indulás napjára jó eséllyel még nem kell szabi, -1 éj szállás megspórolva, központból központba érkezel ráadásul reggel, és nincs csomagmizéria.

Nem nagyon néztem mostanában a berlini jegyeket, de időben foglalt éjszakai vonat sem nagyon drágább. Nagyon akciózva volt tavaly is a berlini repjegy 10e-ért.

Tavaly tavasszal hálófülkébe kb 80e-t fizettem 7 főre.

Idénre is vannak jó áron jegyek, a foci EB alatt persze a legolcsóbb hamar elfogy.

Emellett van aki nem szeret repülni, nekik is jó opció az éjszakai vonat.

jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel a központból központba érkezel dologgal, a világból ki lehet kergetni.


1.5 óra oda, 1.5 óra vissza, az 3 óra.


2X 1.5 óra, amit a reptéren töltesz, az megint 3 óra


oda-vissza 4X35-40 perc ki-be jutni a reptérre legyen durván 2.5 óra


összesen 8.5 óra


Ez vonattal 22-24 óra


Senki nem fogja megmagyarázni nekem, hogy ez mennyire megéri. Mikor Prágába, és Marosvásárhelyre mentünk repülővel, akkoris az ismerősök meg akartak győzni, hogy vonattal mennyivel jobb a 7 illetve 9 óra utazás az 50 perces repülés helyett.


"Nem nagyon tudok mozgó járművön aludni, de a berlini vonaton egész jól sikerült."


Én pl egyáltalán nem tudok, úgyhogy kínzás lenne az egész út.

jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
4: 11 óra a menetidő. De a fő különbség nyilván az, hogy ha tudsz aludni a vonaton, akkor nem megy el fél-egy napod az utazásra (attól függően mikor indul a repülő).
jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lázár Gergely ***** válasza:
Sokszor utaztam a Metropollal, hálókocsiban. Semmi probléma nem volt vele. Késés sem volt. Mondjuk volt egy olyan mákom, hogy a vonat a szállásom mögött rakott le, szóval fél órával érkezés után már be is csekkolhattam, ha akartam.
febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!