Kezdőoldal » Utazás » Európa » Korfun milyen a tömegközlekedés?

Korfun milyen a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

jan. 14. 01:07
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Vannak buszok. Eleve nem járnak gyakran. De a nagyobb gond, hogy a menetrend erőteljesen tájékoztató jellegű. +/- 20 perc eltérés simán benne van a pakkban. Főszezonban néha zsúfolt.


Ellenben nagyon érdemes quadot bérelni és azzal bejárni a szigetet.

jan. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

Mi sem tömegközlekedtünk, mert nem sok jót olvastam róla, viszont az első nyaralásunk volt, ahol béreltünk autót.

Ha ilyen szóba jöhet, akkor én is inkább valaminek a bérlését ajánlom, mi nem vagyunk nagy autósok, de csak egy napra béreltünk, annyi idő alatt is be tudtuk járni a szigetet és megnézni, ami érdekelt (Sidari- Canal D'Amour, Durrell-ház, Ahílio).

jan. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi pedig csak tömegközlekedtünk és teljesen megbízható volt. Kb. minden busz Korfu város pályaudvarából indul, ami nagyon könnyen megközelíthető. Itt van csomagmegőrző, információspult, kávéző, légkondis váróterem is. Onnan mindegyik menetrendszerint indult. Amikor településen vártuk a buszt, akkor is időben jött. Aprót tarts magadnál, hogy tudj jegyet venni. A buszok légkondisak és mindegyiken utazik a sofőrön kívül egy jegyszedő, aki tud angolul és útba is igazít, ha kell. Mivel nem tudok autót vezetni, ezért kifejezetten azért mentünk ide nyaralni, hogy ne kelljen taxizni. Ha korfu városban szálltok meg, akkor busszal kb. az összes nagyobb települést meg tudjátok közelíteni. Ha egy kisebb településen szálltok meg, és máshova akartok átmenni, akkor azzal számoljatok, hogy nem biztos, hogy lesz közvetlen buszjárat, hanem be kell majd menni a központba és onnan utazni. Mi így döntöttünk, mert annyit nem akartunk jönni-menni, de azért így is átmentünk néhány településre.
jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még 3-as vagyok: nyilván aza legkényelmesebb, ha az ember kocsival oda és akkor megy, amikor akar, főszezonban alig lehetett parkolni a nagyobb helyeken, annyi autót láttunk, viszont, ha valaki nem tud vezetni, akkor Korfu szerintem kifejezetten jó választás a fejlett buszhálózat miatt.
jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!