Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek érdemes autó...

Szerintetek érdemes autó nélkül utazni?

Figyelt kérdés
Sok nekem tetsző hely van, ahova szívesen mennék, de mindig szembesülök azzal különböző fórumokon vagy Youtube-on, hogy kéne kocsit bérelni, mert a tömegközlekedés nem jó, nem megbízható, stb. És engem nem csak a hotel melletti pancsolás érdekelne.

2023. okt. 16. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Jártam 27 országban, de autót még sehol nem béreltem.
2023. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes.
2023. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Legtobb helyen erdemes, mert a tomegkozlekedes nem jut el mindenhova, meg nem tudsz ugy utemezni utitervet.

Mallorcan tok jo volt a buszjarat. De az osszes Kanari-szigeten pl kirandulasok, kilatok, a nem utikonyves nem turistak altal elozonlott helyekre kocsi nelkul kizart lett volna eljutni.

Vagy csak Kataloniaban. Elore osszeirtam a terveket, lehetetlen lett volna egy het helyett harom het alatt is vegiglatogatni.

2023. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömék nem a teljes időtartamra szoktak bérelni, mert úgyis vannak napok amikor egész nap hajóznak vagy strandolnak.
2023. okt. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mindig bérelek, amikor az USA-ban járok, kivéve Seattle és New York. Autó nélkül gyakorlatilag a nagyvárosok belvárosi részére korlátozod magad, ahol van némi tömegközlekedés. Európában is érdemes bérelni, ha nem pöpec a tömegközlekedés, például, mittudomén Krétán, minden zegzugot be tudsz járni két hét alatt, míg busszal a fél életed is rámenne.

Egyébként ez, ha nem Pesten laksz metró közelében, akkor általában is igaz.

Apósomék a szomszéd megyeszékhelyen laknak. Autóval 13 perc. Ha tömegközlekedéssel mennék, akkor közel másfél óra. Először el kell jutni a buszpályaudvarra. Egyik buszról le, másikra föl, 20 perces várakozások a járatok között, a buszmegállók 20 percre a házaktól.

Zsúfolt belvárosba, ahol 2 percenként jön valami, oda nem muszáj. Azt kell eldönteni, hogy mennyi időd van és mennyivel több helyre tudsz eljutni ha van autód és, hogy ez fontos-e számodra. Kiülsz a sziklára egy hétig meditálni, akkor nem kell, egy csomó helyen elég egy robogó.

Attól is függ hány éves vagy, 20 évesen a búzatáblában elaludtam, fát lehetett vágni a hátamon, biztos most is kibírnám, csak már nem akarom.

2023. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyes helyeken érdemes, más helyeken nem. Olyan nincs, hogy kijelentjük, igen vagy nem. Helytől, céltól, igényektől függ.
2023. okt. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!