Kezdőoldal » Utazás » Európa » Télen Ausztriába menet tényleg...

Télen Ausztriába menet tényleg kötelező, hogy legyen hólánc a kocsiban?

Figyelt kérdés
Mondjuk úgy, hogy olyantól hallottam, akinem a szakértelmében nem nagyon bízom, és nem vennék most feleslegesen ilyesmit, pláne hogy használni se tudom, ha nem muszáj. Csak Bécsig mennék. Kötelező ezt a vackot tartani?

febr. 5. 21:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

Ausztriában csak országos matrica van.

A magyar benzinkutakon is meg tudod venni, vagy vedd meg online:

[link]

Annyi, hogyha 2 héten belül akarod az érvényesség kezdetét, akkor céges vásárlást kell választani. (Sokan visszaéltek az online 2 hetes elállással)

febr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Hú, most ez kicsit bonyolult, inkább a benzinkúton venném meg, ők már tudják, mi merre hány méter. Szóval hiába megyek csak pár napra, két heteset kell venni. Gondolom jó drága is :(

Autópálya nélkül nem járható az út? Vagy akkor mrá pont belefutok a hóláncos cuclimucliba? (Inkább veszek akkro azt, akkor is, ha gőzöm nincs a használatáról, nézegettem vaterán, ilyen 5 ezerért is vannak, cska azt se tudom, nekem mekkora kell, vagy mi a különbség, vagy mindegy, csak legyen, nem nézi azt senki?)

febr. 6. 00:20
 13/29 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem bonyolult. Beírod a rendszámot és a dátumot, majd fizetsz.

Van magyar nyelven is:

[link]

Úgy látom, hogy a 10 naposat már megveheted aznapra magánszemélyként is.

11,5 euró, azaz kb. 4500 Ft. (Olcsóbb, mint a magyar)


Ha fizikai matricát veszel, ott meg figyelned kell, hogy jó dátum legyen rajta kilyukasztva és hogy a szélvédőn jó helyre ragaszd.


Persze, mehetsz a főutakon is, nem lesz hóláncos cuclimucli, az még ott gyakorlatilag a Kisalföld folytatása.

febr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznosak a válaszaid.
febr. 6. 01:16
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen, jó utat.


Normális állapotú téli gumid viszont legyen. Legalább 4 mm profilmélység.

febr. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
45%
6 vagyok, minap azért büntettek meg, mert a belső sávban haladtam, szerintük indokolatlanul.
febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
A belső sáv kizárólag előzésre használható, folyamatos haladásra ha a külső üres, nem. Magyarországon is. Ha viszont a külső sávban folyamatos nálad lassabb forgalom halad, akkor nem értem miért büntettek volna meg. Bár kitelik tőlük. Egyébként nem csak minket szopatnak, bajor rokonaink is sokat panaszkodnak az osztrák rendőrökre
febr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Szerbiában nem kötelező a hullazsak:) durva lenne
febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
53%

Igen kötelező de nem ellenőrzi senki.

Viszont ha hóból menteni kell csúnyán megbüntetnek.

febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ausztriában sok helyre kötelező a környezetvédelmi matrica is (Umvelt Vignette). Linz, Bécs, Tirol, Burgenland, a teljes térkép megtalálható az interneten.
febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!