Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az Adria Intercity jegy ára...

Az Adria Intercity jegy ára oda-vissza értendő?

Figyelt kérdés
Mindenhol írják ezt a "49eurótól" összeget, de sehol se világos nekem, hogy ez csak oda, vagy oda-vissza értendő. Eddig teljesen abban voltam, hogy oda-vissza, mert 4-en mennénk, és akkor az ilyen 200euróba jönne (autóval cca 2 teletank, ami 150 euró lenne oda-vissza). Szóval a vonat így már jóval drágábban jönne ki: 150 vs 400 ha az a 49 eurós ár csak oda lenne...
ápr. 4. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
A tömegközlekedéssel mindig is az volt a gond és az ma is, hogy az árak fejenként vannak meghatározva, nem együtt utazó 1-5 fős csoportokra. Ezért soha nem lesz versenyképes az autóval, ha abban legalább ketten ülnek. A hosszú és gyakori belföldi utazásokat az országbérlet bár lefedi, aki csak egyszer menne valahova, vagy külföldre, annak továbbra se versenyképes.
ápr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen.. mondjuk az autós közlekedésből nagyon egyszerűen kifelejtettem az autópálya díjakat...
ápr. 4. 14:21
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen gyökér pontozott le.. nem én voltam
ápr. 4. 14:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül vagy ketten teljesen korrekt az ár.Nyilván négyen már jobban megéri az autó.
ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyökérség lepontozni azt, akivel nem értünk egyet. Közhiedelemmel ellentétben ez nem az "utállak" szinonimája, hanem a fel- és lepontozás eredeti funkciója. Engem se zavar, ha lepontoznak, csak ha nem írsz indoklást, akkor értelmetlen.

Az autósok mindig elkövetik azt a hibát, hogy kizárólag a benzint nézik, max még az autópálya-matricát, amit te is említettél, nem számolják, hogy azt az autót meg is kellett venni, karban kell tartani, adózni rá, műszakiztatni, így persze, hogy kijön, hogy vonatozni "olcsóbb". Valójában akkor olcsóbb, ha a haverodnak van kocsija és te csak beszállsz a benzinköltségbe, de ez ritkább, mint a saját kocsi használata.

Én nem látom gondnak a tömegközlekedésnél, hogy egy ember egy jegyet fizet, öt meg ötöt. A vonatnak a célja nem a versengés bármivel, hanem a közlekedés biztosítása.

ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Linket meg elfelejtettem, amit írni akartam az előzőhöz: [link]
ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 azokat a dolgokat amiket leírtál (adó, műszaki, olaj, öregedés...) én nem veszem bele a számításba, az autó megvan így is úgy is... Viszont a jegy ára oda-vissza az most 50 vagy inkább 100euró körüli?
ápr. 4. 15:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy útra szól a 49 euró, nem oda-vissza.
ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a MÁV oldalán, a 49 euróTÓL azért van, mert mehet felfelé, ha kényelmesebb alvóhelyet akarsz. A fekvőhely és hálóhely közti különbségről itt olvashatsz:

[link]

ápr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!