Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyaralás Korfun vagy Barin?

Nyaralás Korfun vagy Barin?

Figyelt kérdés
A barátommal 25 évesek vagyunk, idén mennénk először közösen nyaralni de nem tudunk dönteni,Korfu vagy Bari? Mindkét hely szép,repülő árak kb.egyformák. Bari állítólag drága,Korfu annyira nem. Egyetlen gond,hogy Korfura este 11kor érkeznénk így félünk,hogy nem tudunk eljutni a szállásra. Tapasztalatok tanácsokat tudnátok adni?

ápr. 15. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem drága Bari. Egyébként nagyon jó hely, én szeretem, de szerintem nem nyaralós város. Egy homokos strandja van, elég messze a központtól. Nyaralásra sokkal inkább Korfu.
ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Bari annyira nem jött be. Ha arra a részre mennétek, inkább ajánlom Polignanot, Monopolit vagy Torre Cannet. Vonattal tök jól ellehet közlekedni azon a környéken.
ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem simán meg tudjátok oldani a szállásra eljutást taxival vagy transzferrel, csak olyan helyet kell keresni, ahol ez nem probléma (sok helyen már amúgy is széfes megoldás van, a kutyát nem érdekli, hogy mikor érkeztek). Esetleg azt is meg lehet oldani, hogy a reptér közelében kivesztek egy olcsó szobát első éjszakára, és reggel kipihenten indultok tovább a választott úticél felé.

Ha Korfura mennétek, akkor viszont gondoljátok át, hogy melyik rész szimpatikus, mert nagyon különbözőek lehetnek.

Pl.: a mi szállásunk Paleokastricán volt, de elmentünk egy nap Sidariba, ég és föld a kettő. Palaeoastrica sokkal szebb, sziklás öblök veszik körbe az aprókavicsos partokat, a víz kristálytiszta de gyorsan mélyül és hűvös, a környékbeli szigetekre pedig rengetegre hajós túrát lehet találni.

Ezzel szemben Sidarin homokos a part, a víz lassan mélyülő, a Szerelmesek Csatornája látványos ugyan, de maga a tenger nem annyira szép arra.

És ez csak két hely, ahová én eljutottam :)

ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Korfu!! Változatos a sziget, gyönyörű sziklás, tisztavizű strandokkal, de van homokos is, ha azt szeretitek jobban. Nem is drága hely. Buszjárat is van.
ápr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esti érkezés: a szállásadóval próbáljátok meg először megbeszélni, hogy tud-e sofőrt biztosítani, ha nem, akkor taxi
ápr. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Korfura mennék.
ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már megvan a repjegy? Mert ha nincs akkor korábbi érkezési időpontot kell foglalni.

Én Korfun 2x voltam, tetszett nagyon, közel van a helyi és a távolsági buszok is. Oda többször mennek naponta járatok, korán reggel vagy napközben is, így nappal jól oda lehet utazni.

Egyébként van autókölcsönző ott a reptéren,ha van rá pénzetek akkor későn érkezve is lehet bérelni. Azt nem tudom, hogy ott van e Bolt vagy Uber, de ha van az is jó megoldás. Ha transzfer szolgáltatás nem lehetséges.

ápr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!