Kezdőoldal » Utazás » Európa » Román határon átengednek nem...

Román határon átengednek nem saját autóval?

Figyelt kérdés
Romániába szeretnék menni Magyarországról, autóval, az autó papírjai nálam lesznek, csak nem az én nevemen van. Ettől még át fognak engedni (na meg persze vissza)?
2010. okt. 28. 18:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nem,csak ha van felhatalmazasod.
2010. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ellenőrzik, akkor átengednek. Ha ellenőriznek, akkor kérhetnek meghatalmazást.
2010. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a tulajdonos ha ír egy meghatalmazást az úgy jó? Valami személyi igazolvány szám vagy ilyesmi kell a papírra?
2010. okt. 28. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Románia már schengeni övezet, nem? Rég jártam arra.

Lényeg, hogy kell egy hivatalos meghatalmazás, 2 tanu aláírásával.

2010. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A hivatalos meghatalmazásnak mit kell tartalmaznia? Autó rendszámát, és még?
2010. okt. 28. 20:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Románia még nem schengeni ország, talán jövőre lesz az.


A meghatalmazás tartalmazza a meghatalmazó és a meghatalmazott személyi adatait (név, szül.hely és idő, anyja neve lakcím, útlevélszám vagy szig.sz.) és a kocsi adatait gyártmány, típus, szín, rendszám, motorszám, alvázszám, illetva a belföldön és külföldön történő korlátozásmentes használatra vonatkozzon. Két tanú is írja alá lakcímmel, illetve az sem árt ha több nyelven készül, mondjuk magyarul és angolul.

2010. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Meghatalmazás kell hozzá. Ebbe bele kell írni a rendszámot, az alvázszámot és a motorszámot.
2010. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Előző kettő válasz korrekt. Nem árt franciául vagy románul is ráírni, a francia elterjedtebb nyelv mint az angol a románok körében. Bunkó határőr kötekedhet, és ha nem fizetsz, apró darabokra szedheti a kocsidat kivizsgálás céljából.

Ha mosolygással és 500 lejjel indítasz, nem kérdeznek semmit, csak intenek hogy mehetsz.

Románia-ha minden igaz-2011 március elsején lép be Schengenbe.Adig, sajna, útlevél vagy személyi kell a határon.

Biztos forrásból tudom, ugyanis a határtól számított harmadik faluban élek-sajna kelet felé.

2010. nov. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem egy szintén román illető azt mondta, hogy a határon van magyar kolléga is. (Ha Romániából szándékozik az ember Mo.-ra jönni) Egyébként Vállaj határátkelőhelyen mennénk át holnap.
2010. nov. 2. 20:09
 10/11 A kérdező kommentje:
Na megvolt az út. Nem kérték sem oda sem visszafele jövet a meghatalmazást (de volt). Viszont valami autóút díjat vagy mit kellett fizetni. Csak ha ezt nem érdeklődöm meg olyannál aki nemrég járt ott nem tudom honnan kellene tudnom mivel nem volt kitáblázva valami túlzottan. 12 lej vagy valami ilyesmi volt az egy hetes. (Ez volt a legkisebb.)
2010. nov. 3. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!