Kezdőoldal » Utazás » Európa » Törött autóval átengednek a...

Törött autóval átengednek a Horvát határon?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

A határátkelőhelyen jelezned kell, adnak igazolást, hogy már törötten mentél ki vele. Elvileg...

Azért kell a papír róla, mert esetleg nem engednek majd vissza, azt gondolhatják, hogy ott okoztál balesetet.

2011. júl. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Törött autóval egyáltalán nem közlekedhetsz a KRESZ szerint!!

(Max a szervízbe.)


Tehát NEM fognak kiengedni a határon !!!

(Viszont ha kint karamboloztál, akkor hazahozhatod.)

2011. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Lehet a kérdezőnek már aktualitását vesztette, de azoknak akiket most, vagy később érdekel leírom:


IGEN!!!

Most voltam horvátországban egy jobb hátulján sérült (biztosítós álltal majdnem gazdasági tk-ra vett) autóval!Vám és pénzügyőr mondta (mert elötte azért rákérdeztem, a rendőröknek fingja sem volt), hogyha a világító és fényjelző berendezések jók, akkor fogjam meg a sérülést igazoló dokumentumokat (betétlap, kártörténeti, stb) amivel igazolni tudom, hogy nem kinn okoztam balesetet, és az ügy már folyamatban van egy magyar biztosítónál és így nem lesz gond.Kifelé menet a határon felhívtam a határőr figyelmét (inkább fordítson vissza mint baj legyen) aki bólintott és mehettem tovább.Kinn rendőrök elé parkoltam, és odamentem megkérdezni, tudják e hol van a fürdésre alkalmas tengerpart és a parkoló, ők sem szóltak, pedig látták.Hazafelé is megelőztem a pályán egy horvát rendőrt, ő sem villogott utánnam.A határon visszafelé sem szólt senki egy szót sem!!

Azt nem tudom, hogy mondjuk a szlovákok, vagy a románok, kötekedésből kapnának e az alkalmon, de itt SEMMI gond NEM volt!!!

Útközben megakadt a szemem egy oldalán végignyomott német BMW-n, egy nagyon széttört balhátsó ajtós szlovén mitsun, és egy balhátulján sérült holland lakóautón.Őket is átengedték ezekszerint.

2012. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!