Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tényleg ilyen rohadt jó hely...

Tényleg ilyen rohadt jó hely Berlin?

Figyelt kérdés

mindenhol azt olvasom, hogy eszméletlen sokszínű, simán van London, Párizs, New York szintjén, de sokkal élhetőbb, nem olyan zsúfolt, tele van zöld területekkel, Európa talán legélhetőbb fővárosa, stb. stb.

ez mind igaz?:O


2010. okt. 29. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az 50-es évektől kezdve azok a nyugatnémetek, akik Nyugat-Berlinben éltek, vagy azok a fiatalok akik oda költöztek, nem kellett sorkatonának menniük. Ezért, egy csomó demokrata, békepárti, tudományos, buddhista, hippi német fiatal odaköltözött, ezzel gyakorlatilag Európa San Francisco-ja lett.


A Berlini fal leomlása után külföldiek is költöztek oda, valamint a Kelet-Berlini populáris kultúra elemei is megjelentek kicsit átformálva pl. kommunista témájú italbárok, Trabant-szafarik.


Manapság már a világ minden tájáról költöznek oda fiatalok, vagy mennek oda bulizni. Művészek, homoszexuálisok Paradicsoma, az európai fiatalok populáris kultúrájának középpontja.

2010. okt. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Londonnál sokkal jobb, az egy undorító hely..
2010. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Berlin Calling ! :D még nem jártam ott de biztos, hogy király hely. Csatlakozom az előttem szólóhoz, London egy köpet...(éltem ott)
2010. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
London tényleg rossz.
2010. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Berlin jó hely, de szerintem Moszkva sokkal szebb és érdekesebb... mondjuk élhetőségi szempontból lehet, hogy nem jobb. :D
2010. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Imádom Berlint! Tényleg elképesztő élhető város és elképesztő hangulata van. Na meg egy percre sem érzed azt az utcákon, hogy bakker valaki mindjárt megkésel:) Ja és mellékesen gyönyörű!
2010. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó hely, de turistaként azért London sem egy utolsó.
2010. okt. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

utolsó: oké, de most nem a turizmus a lényeg :D

2010. okt. 30. 05:56
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Berlin fantasztikus, gyönyörű város, nagyon jó. Londonban most voltam, nem vártam túl sokat, de óriási csalódás volt (minden szempontból) Undorító város.Mondjuk nekem Anglia úgy ahogy van nem jött be.
2010. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tudom elmondani a városról, hogy az utóbbi évtízedben eléggé megváltozott. A közbiztonság nem jobb, mint Budapesten, sőtt!


Számomra egy európai főváros szép és elbűvöl. Berlinnél ezt én nem érzem, ez köszönhető sajnos a háborúnak és az NDK-nak. Nincsen egy rendes, régi kort tükröző belvárosa. Igaz, vannak templomok, múzeumok és pár nevezetesség (pl: Branderburgi kapú), de összességében BP ezerszer odaveri.


Ugyanakkor nagyon élhető a város, aki ezt preferálja, annak ajánlom. Nekem viszont az is számít, hogy szép helyen éljek, ennek pedig jelenleg nem tud eleget tenni

2022. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!