Kezdőoldal » Utazás » Európa » Túl merész gondolat, hogy...

Túl merész gondolat, hogy kiköltözzünk Nagy Brittaniába?

Figyelt kérdés

Van egy 6 és egy 3 éves gyerekem? Mindig is szerettem volna Nagy Br-ba élni, azt hiszem itt az idő, nem kell(enne) tovább várni. A párom viszont hallani sem akar róla. Hogy vegyem rá?? Ő fél, és sajnálja a házat, amit építettünk és van rajta hitel, ezért sem értem.Igaz, ha eladjuk a házat akkor a hitel vusszafizetése után talán marad egy kevés pénzünk, de nem sok. Én vok tul felelőtlen és meggondolatlan??

Ő nemzetközi kamionsöfőr 2-3 hetente van itthon. Én munkanélküli vok, nyelvtanári diplomával. A gyerekeimnek semmi lehetősége ebben a szerencsétlen kis faluban ahol lakunk, de szerintem Mo.-on sem. Oké belátom életem legnagyobb hibája volt, h. ide építkeztünk, de helyre lehet hozni, szerintem. Akinek van véleménye a kinnti munkavállalás lehetőségeioről, van konkrét tapasztalata kérem írjon, de várok mindenféle hozzászólást! Köszönöm.


2009. jan. 14. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom merész gondolatnak, sokan költöznek ki. Sofőrként biztosan kapna állást, a szomszédunk is kamionsöfőr, másfél évet dolgozott kint, és most megint megy vissza. Mindenesetre ne azzal kezdjétek, hogy eladtok mindent itthon, hanem először próbáljátok ki az ottani életet bérelt lakásban, és ha már van munkátok, és megéltek, és jól érzitek magatokat, akkor költözzetek csak ki véglegesen.
2009. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Én 3 éve élek usa-ban. Nekem szerencsém volt, mert férjhez jöttem ide és a férjemnek volt már lakása, kocsija, stb.

De ha csak úgy felcuccolod a csládod és elindulsz a nagyvilágba, hogy nincs semmid kinnt, még ismerős sem, közben meg otthon feladsz mindent, akkor tényleg felelőtlenség.

Az egy dolog, hogy nyelvtanár vagy. De biztos lesz munkád is kinnt? A gyerekek is tudnak annyira angolul, hogy ott kezdjék a sulit? A férjednek is lesz majd munkája biztos?

Hiába sokkal több a fizetés kinnt, de sokkal drágább is az élet. Mi pl. jól keresünk magyar viszonylatban, viszont egy egy szobás lakást bérlünk havi 200ezer Ft-nak megfelelő dollárért. És ez még nem is sok. Vagy egy sima zsömle 130 Ft-ba kerül. Ebbe is belegondoltál? Nem egyszerű beilleszkedni.

Másik oldalról meg nem lesz senki segitség, nincs nagyszülő, barátnő, senki. Ha el kell inzézned valamit mindig viheted a gyerekeket vagy fogadhatsz baby sittert jó pénzért. Angliában az óvoda is nagyon drága azt hiszem. Ha dolgozni akarsz, akkor pedig be kell adnod oviba a gyereket. A nagyobbat meg iskolába. De ott az iskolát már 5 évesen kezdik.

Ha van otthon házatok, megéltek valahogy, akkor nagyon-nagyon gondoljátok meg, hogy mentek-e és mindent feladtok és újra kezditek, mert nagyon nehéz. Csak azért kimenni és kockára tenni egy családot, mert régóta akarod, felelőtlenség. Ez a ti döntésetek, de ha a férjem nem élne már 22 éve itt és nem lettek volna adottak a körülmények, nem adtam volna fel az otthoni életet és nem jöttem volna ide. Pedig nekem nem volt családom, gyerekeim. Esetleg talán úgy tudnám elképzelni, hogy a férjed kimegy dolgozni és elekezdi előkésziteni nektek is a kimenetelt.

2009. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam, h. tanár vok, mert nagy dolognak tartom, hanem azért, mert még ny tanárként sincs munkám a mai világba.

Ha kimennék, előtte természetesen keresnék munkát és szállást. Úgy gondolom, talán több kinnt a munkalehetőség, mint itt és az ott keresett pénzből több marad mint itthon. Ha nem így van légyszí írj kb.i adatokat. Köszönöm.

2009. jan. 14. 15:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne adjátok el a házatok, mert amit itt kint keresnétek, abból simán bírjátok fizetni a részleteket.

Mondjuk az is kérdés, hogy a kijövést miből akarjátok fizetni, ha másból nem megy, akkor persze a ház ára (maradék) pont jó a kezdéshez. De gondolj arra is, hogyha nem tetszik esetleg pár hónap vagy év után haza akartok menni, akkor hova tudtok menni.

Mindenesetre ezt beszéld meg a pároddal, mert ha ő nem akar menni, akkor emiatt nem érdemes a babaruhát széttépni.

2009. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
52%

Szia!

Mi vasárnap indulunk ki 10 napra Londonba a férjemmel. Még gyerek nincs. Mi is foontolgatjuk, hogy kint kellene munkát vállalni, de most szétnézünk, aztán döntünk. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert van kint ismerősünk, és hozzájuk megyünk. Én tanító vagyok, férjem pedig a rend őre :). Biztosan akadna ott mindkettőnknek munka. Éntanársegédnek mennék, állítólag ők is 3-400 000-et keresnek havonta!!!! Persze a nyelv nélkül nem sokra mész. De szerintem csak ott lehet gyakorolni a legjobban.

Én azt javaslom, hogy mindenféleképpen próbáljátok ki kint bérlakásban mondjuk egy fél évig legalább, aztán ha összejönnek a dolgok, akkor gondolkodjatok a házatok eladásáról.

Szerintem vágjatok bele! De csak lépésről lépésre! Itt tényleg semmi esélyed a jobb életre. Főleg tanárként. Én is tudom, mert benne vagyok. Hajrá!!!! Beszélgess a férjeddel!

2009. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igy nem szabad összehasonlitani, hogy a kinti fizetés 300-400ezer. Mert a megélhetés is sokkal drágább. Én is külföldön élek és keresek heti 800 dollárt (160ezer Ft), viszont a lakbérem, egy egyszobás lakásra 1000 dollár (200ezer Ft). Hát ennyit az arányokról.

Nem anyagilag élek jobban, hanem teljesen más az emberek mentalitása, gondolkodása. Ezért jöttem el otthonról, mert nem birtam elviselni, hogy minden a politikáról és a politikusokról szól.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy ha hallod, hogy 3-400ezer Ft a fizetés, akkor kérdezd meg azt is, hogy mennyi a rezsi és a megélhetésre mennyit költenek. Akkor már mindjárt nem olyan fényes a helyzet.

Egy külföldre való végleles kitelepülést nagyon meg kell gondolni és nem szabad mindent otthon feladni, mert mivan, ha nem jön össze.

2009. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erdemes lenne kikoltoznotok, neked is lenne munkad, foleg ha a nyelv angol amit tanitasz. Igy kapnal munkat, a ferjed is soforkodhetne, persze neki veletek kellene hogy legyen. Eloszor mindenkepp, aztan kesobb ha hianyozna neki a kamionozas, akkor mehetne megint.

Magyarorszaggal ellentetben Angliaban nem az el jol akinek nincs, hanem akinek van gyereke. Az itteni csaladoknal nem ritka a 3 vagy tobb gyerek sem, mivel az allam rendesen tamogatja a csaladokat. Ez egy magyar embernek elkepzelhetetlen, hiszen otthon csupan a csaladi potlek letezik, amit szinte az ovoda, iskola el is visz.

Angliaban az altalanos iskola 5 evesen kezdodik, 16 eves korig teljesen ingyenes. Egyetlen db ceruzat, es konyvet sem kell venni a gyerekeknek. A suli 9-15 oraig tart, de van reggel is es delutan is napkozi, amiert fizetni kell, de mivel dolgozo szulok viszik a napkozibe a gyerekuket, ezert az allam az osszeg 80 %-at visszafizeti. Minden honapban a bankszla-ra utalja.

Nemcsak a fizetes a lenyeg, hanem az, hogy az embereknek a felfogasa teljesen mas, mindent el kell fogadni, es mindenkit tiszteletben kell tartani az osszes kulso belso tulajdonsagaval egyutt. Erre tanitjak mar a gyerekeket is a suliban. Mas velemenyenek az elfogadasa. Teljesen mas vilag, mi is par eve jottunk ki, soha nem megyunk mar vissza, a kicsim iskolaba jar, imad jarni, minden gyerek mosolyogva megy a suliba. Nincs osztalyzas, csak szoveges ertekeles van evvegen. Mindig teszteket irnak, feleles sincs.

Nem arra kell gondolni, hogy kijottok, es milliomosok lesztek, hanem arra, hogyha dolgoztok, juttok egyrol a kettore, es nem szajhuzva mentek dolgozni, nem szivat az allam, hanem ugy erzem, hogy az emberekert van. Azert, hogy mindenki jol erezze magat.

A fizetesen kivul vannak kulonfele tamogatasok is, foleg gyerekeseknek jo, hiszen ok tobb mindent igenybe tudnak venni, pl. elobb jutnak lakashoz a tanacs altal, mint akinek nincs gyereke.

Itt a gyerekeket nagy-nagy tiszteletben tartjak, nem ugy mint otthon!

Gondoljatok meg, aki kikoltozik, nem tud mar visszamenni Magyarorszagra, mert itt van ertelme az eletnek, nem ugy mint otthon, foleg ket pici gyerekkel.

Sokat tudnek meg irni neked, remelem olvasod a valaszokat.

2009. jan. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én a helyetekbe nem az angolokhoz költöznék nehéz megélni ott is válság miatt. Inkább Hollandia. Az egyik ismerősünk fogta magát és kiment a lányával (6 éves) és kaptak szállást (1évre) (több család él ott egy helyen :S) de addig ott lehetnek amíg nem találnak munkát és persze lakást. Hollandok elintézik hogy a kislány iskolába járjon felszerelték iskolai cuccokkal. Az anyuka este 6 ig dolgozik addig az egyik osztálytársánál van és oda megy érte az anyuka. Szóval ha ki tudtok menni és jól beszélsz angolul akkor én Hollandiát választanám az állam sokkal jobban törődik az emberekkel mint Angliában.
2009. jan. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gondolat nem merész, sőt nagyon is jó! Én is ugyanígy éreztem mint te. 2 gyerekkel jöttünk ki 2005-ben. Nem volt könnyű az elején, nagyon nehezen találtunk szállást,a bürokrácia iszonyatos! Amíg nincs munkád, nem kapsz szállást, amíg nincs szállásod nem kapsz munkát, meg ilyenek. Ha a férjed nem támogat 100%-osan, nem fog sikerülni. Pedig a gyerekeitek nagyon boldogok lennének itt, valahogy rá kellene venned a férjedet hogy ébredjen rá! Ha tanár vagy, lehet hogy kapsz munkát de valszeg. nem mint tanár, csak mint teaching assistant, de ezekre az állásokra sok angol jelentkező is van, és őket fogják választani. Vannak gondozói állások, (support worker) én is ezt csinálom, nem időseket, hanem testi és szellemi fogyatékosokat gondozok. Nagyon megbecsült munka és jól megfizetik. Persze nem leszünk milliomosok belőle! :)

A gyerekek imádják a sulit, nagyon jól beilleszkedtek és semmi stressz! Beszéld rá a párod valahogy és vágjatok bele! Viszont, mivel elég nehéz a kezdet, sok pénz megy el mindenre, legalább egy millió forint kellene a kezdéshez, ha nem több.

Üdv.

Inda

2009. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!