Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol laknátok Budapest, vagy...

Hol laknátok Budapest, vagy London vagy Párizs vagy Berlin? Melyiket választanátok és hogy miért?

Figyelt kérdés

Jelenleg Budapesten lakom, és szeretek is itt lenni, de én szeretnék valahol máshol is élni egy 15 évet legalább. Én voltam már Londonban még ebben az évben ,és imádtam tetszett a sokszínűség ,és hogy modern meg minden ,meg az angol sem gond, mert szerintem, ha 2 hónapot még ott töltenék , akkor meglenne az anyanyelvi szint, és még barátom is van ott ahova mehetnék míg nem találnák valami munkát meg valami pici lakást. Nincsenek nagy elvárásaim csak annyi hogy legyen bent fürdőszoba.És akár több munkát is elvállalnék az elején, mert tudom ,hogy nem úgy fognak fogadni .hogy ezüstálcán adnak át mindent .meg ilyesmi.Berlin meg Párizzsal az a helyzet .hogy nem tudok ,se németül ,se franciául, de mindkét hely vonz.19F

TUDOM ,HOGY SEHOL SINCS KOLBÁSZBÓL A KERÍTÉS ,ÉS NEM KELL LEÍRNI ,KÖSZÖNÖM!


2010. dec. 5. 18:38
1 2
 1/18 anonim válasza:
93%

Én mindegyik említett városban jártam már többször is.Párizs a csúcs!Egyszerűen látni kell.London egy putri hozzá képest.Tudom,mert jelenleg is itt lakom.

De nem értelek,ha megy az angol a többi nyelv meg nem akkor miért kérdezed?

2010. dec. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mert az emberi agy alapvetően fogékony és képes több nyelven is beszélni ,jelenleg három nyelven beszélek magyar, spanyol ,és angol.
2010. dec. 5. 18:50
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten születtem,és ott is van az otthonom.1 évig Londonban éltem,de messze nem olyan jó mint gondolnád. Egyszerűen nem volt ott jó élni,pedig tősgyökeres pestiként ismerem a városi élet minden rezdülését..Jelenleg is egy angliai városban élek,de jóval kisebb mint London..Bár nem tudom mit értesz azon,hogy modern,mert semmivel sem modernebb mint Budapest,SŐT!Pár példa amitől ki vagyok akadva. Nincs dupla ablak,így télen elég sokat kell fűteni,mert állandóan kihűl a lakás..(a fűtés meg elég drága) A lakás egész szigetelése egy nagy nulla.Még azt is hallani ha a szomszédban finganak.A fürdőszobában a mosdónál külön hideg,és külön meleg vizes csak van.Ha csak hideget nyitod meg lefagy a kezed,ha csak a meleget égési sérülést szenvedsz..:)Nincs sehol hólapát..Így ha leseik a hó már le is bénult az ország..Szóval miért is modern??

Párizsban voltam nyaralni,és mint turista nagyon tetszett,de nem laknék ott ,mert hasonló gondjaim lennének mint Londonnal.Berlinben nem voltam.Szívesen elmennék oda is.Nem tudom,hogy laknék-e ott,mert fogalmam sincs milyen a németeknél élni...

Igazad van nincs sehol sem kolbászból a kerítés,de nehogy azt hidd hogy 2 hónap alatt anyanyelvi szinten fogsz kommunikálni,mert ezt is csak azt mondja aki nincs benne..

A fiam itt kint érettségizett,itt kint tanul,és dolgozik,már évek óta itt élünk,és még most is van mit tanulni..Nagyon sok olyan magyart ismerek akik évek óta itt élnek kint,és itt kint tették le a nyelvvizsgájukat,de még ők sem mondják,hogy 2 hónap után anyanyelvi szintű angol tudásuk van...

2010. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
javítok* csap
2010. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Berlin. Igaz, még Párizsban nem jártam, de a másik 3 városban igen (Párizst azért zárom ki, mert a francia nyelvtől idegbajt tudnék kapni). Berlin hihetetlenül tiszta és sokszínű, egy állandóan nyüzsgő modern város. Az emberek pedig nagyon barátságosak és az időjárás is hasonló a miénkhez.
2010. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én olyan szinten beszélek angolul hogy mindent megértek ,és akármiről tudok beszélni, még a hal ívó lyukáról is angolul!

Azért ,mert érdekelt ,és sokat tanultam a nyelvet önállóan, úgy gondoltam minden nap 50 idegen szó 3 óra alatt megtanultam ,és Mondatok segítségével megjegyeztem a szavakhoz képeket kötetem a fejemben ,angolul olvastam ki a Harry Potter-t és úgy is nézem a filmeket,angolul beszélünk itthon ,mert megtehetjük ,mert mindenki tud angolul a családban.Sok fimhez már nem is kell felírat hogy megértsem nem azt mondom hogy tökéletes a nyelvtudásom mert még van hova fejlődni, a 2 hónap csak azért kell hogy át álljon az agyam a magyarról és ne csináljak olyan hibákat amiket ha írok sosem csinálnék de mivel éles a beszédhelyzet van ezért előfordul

2010. dec. 5. 19:11
 7/18 anonim válasza:
100%
Berlinben voltam eddig és nagyon tetszett viszont a német nyelvet képtelen lennék megszokni, egyszerűen bántja a fülemet. Pesten lakom, szeretem is meg nem is, néhol szép, néhol hányinger, de Berlinben is vannak panelházas részek, elég sok.
2010. dec. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sok szerencsét kívánok neked nyelvtudásban,és egy új városkában is hogy meg tudj élni..

De ha már ennyire leírtad,hogy te milyen okos vagy az csak dicséretes..

Én szerény személyem csak a Cambridge egyetemen sikerült letenni a felsőfokú angol nyelvvizsgát.Idestova 6 éve élek kint a családommal.Mi rá vagyunk kényszerülve az angol beszédre,mer magyarul nem sokan tudnak kommunikálni..(szinte csak pár magyar) de én még ma se mondom azt,hogy anyanyelvi szinten kommunikálok pedig olyan helyen dolgozom ahol emberekkel kell beszélgetnem nap mint nap..(munkaközvetítő iroda)..

De tényleg dicséretre méltó,hogy saját magad tanultál..Ezt a jó szokásodat tartsd meg,mert később is jól jöhet..

2010. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Budapesten lakom, Párizsban és Berlinben már voltam, Londonban még nem, de Anglia nem is vonz. Berlin hasonló Bp-hez, ott nem laknék, ezek közül egyértelműen Párizsban.
2010. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Valahogy éreztem egy kis iróniát a válaszodban:)

Én csak azt akartam mondani ,hogy nem úgy fogok kimenni hogy idézem Kiss Ádám haverját "Hi,job?!"Hanem van egy olyan nyelvtudásom ,hogy amikor munkát keresek megtudok mindent azért tenni hogy ne tudjanak átvágni.Én Meg most Végeztem a Fazekason.És nem vagyok egy hülye gyerek aki böffentet valami kérdést mert unatkozott arra voltam kíváncsi mert meg akartam tudni hogy a 4 város közül hol élnétek és nem az én angol nyelvtudásom taglalását.Szerintem London igenis egy modern város nekem ez volt a benyomásom azalatt a 3 hónap alatt és nagyon tetszett , hogy az emberek kedvesek voltak és segítőkészek. Párizst meg Berlint sosem láttam vár bár Németországba voltam már és az volt a benyomásom ,hogy tiszta és barátságos.

2010. dec. 5. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!