Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért megy mindenki Londonba,...

Miért megy mindenki Londonba, aki Angliában akar dolgozni?

Figyelt kérdés
Ez valami rossz magyar beidegződés, hogy a fővárosban könnyebb munkát találni? Angliában annyi más nagyváros van, ahol kb ugyanannyira könnyű (v éppen nehéz)... Csak azért teszem fel a kérdést, mert nem értem...
2011. jan. 4. 22:36
 1/5 anonim válasza:

Mindenki azt hiszi, h ott semmi melóért hülyére fogja keresni magát...pl nagynéném...aztán nem jött neki össze, annyi esze nem volt, h félretegyen pénzt arra az esetre, ha haza ell jönnie, és a család tette neki össze a pénzt a jegyre...amit persze sosem láttunk viszont. Ja, és nem is a legolcsóbb jegyet foglalta, hanem majdhogynem első osztályon jött haza. "de a 10000 Ft-os járaton nem kedvesek"...ez volt az indok.

Bár ez mindenhol így van...a vidéki rokonok nem hiszik, h itt pesttől 30 km-re nem találok munkát, merthogy "dehát ottvan pest"...mintha Smaragdváros lenne az Óz a csodák csodájában...

2011. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nagy világváros, több a lehetőség is. az angolok nem végzik el a "piszkos" munkát pláne annyi pénzért ezért ez a szegényebb országokból érkező bevándorlóknak jó lehetőség. de már London is annyira telített hogy már ott sem könnyű.
2011. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Előző: nem érted. Angliában vanak más nagyvárosok is. Te általános dolgokat írtál, ami igaz akkor is, hogyha bárhova máshova megy az ember angliában. Amúgy tudom, hogy Londonban semmivel nem több a lehetőség, mint pl Manchesterben, vagy más nagyobb városokban... Azért nem értem, mert pont azért, mert minden külföldi Londonba megy, ezért szerintem pont ott nehezebb munkát találni, de az biztos, hogy nem könnyebb...
2011. jan. 5. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem csak Londonba mennek a magyarok, max a legtöbb. nézz körül az iwiw-en, hogy más angliai nagy városokban is élnek magyarok.
2011. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is sokakat ismerek, akik amikor kimentek dolgozni, kapásból Londont célozták meg. Szerintem ez többek közt azért lehet, mert egyrészt csak ezt a várost ismerik, mármint erről tudják, hogy a főváros, és jó nagy. Másrészt mert itt, Magyarországon leginkább csak Budapesten lehet gyorsan állást találni, ezért tényleg egy beidegződés lehet, hogy a fővárosba kell menni.

Én is ki akarok menni Angliába majd dolgozni, de nem úgy, ahogy a legtöbben, hogy "majd, valamit dolgozni", hanem szakmával, amire ott elég nagy igény van, jó fizetésért. És eszem ágában sincs Londonba menni. Pedig imádom Londont, szerintem szuper város, de nem nevezném éppen biztonságosnak, és nem is szeretném, hogy a gyerekem ott nőjön fel (7 éves lesz, amikor költözünk), ráadásul ott a lakhatás is sokkal drágább, és nem is szeretek ilyen hatalmas városban élni. Laktam már Budapesten is, ahol szintén nem éreztem túl jól magam, nekem túl nagy. Szórakozás szempontjából persze tök jó, de más téren nem tetszett. Én tökéletesen megelégszem Angliában is egy megyeszékhellyel. Sőt. Még iskolás koromban voltam egyszer Barnstaple-ben két hetet, nem egy túl nagy város, de azért van bőven lehetőség szórakozni, vásárolni, nem olyan, mint egy falu, teljesen városias hely, de nem zavaróan nagy. Na, valami ilyen helyen szeretnék majd állást kapni.

2011. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!