Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiában a mezőgazdasági...

Hollandiában a mezőgazdasági munkák nagyon kemények? Egy 18 éves lány hogy bírná egész nap?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én régen dolgoztam ott,és bizony nagyon kemény...Ha ne dolgoztál még ilyen téren akkor nem ajánlom,mert hamar ki fogsz esni,és nem szórakoznak..Ha valaki nem bírja,jön helyette másik..Én például uborkát szedtem,de úgy ,hogy estére már a belem lógott.3 hét után ott hagytam őket,mert nem is fizettek rendesen...Jóval kevesebbet adta mint a minimálbér,és volt hogy levontak egyes emberek pénzéből,hogy nem teljesítette a napi normát..Igazi rabszolga meló..

23/F

2011. márc. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ne menj ilyen munkara!!!!
2011. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

második miért ne?

van itt a faluban olyan idősebb nő aki már volt és birta, meg itthon is állandóan a földeken van.

2011. márc. 3. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok..

Én azért nem tanácsolom,mert nem egészen úgy van mint otthon..Otthon én is dolgoztam földeken,és ott este amikor végeztem haza mentem..

Itt kint hajnalban kezdtem,és sötétedésig dolgoztunk..Meg állni nem lehetett.Majd mentünk vissza a szálláshelyre ami borzalmas volt.12-en voltunk egy nagy szobában,közel a farmokhoz..Emlékszem volt egy lengyel fiatal lány aki az első nap végig sírta az éjszakát,és másnap a kezei véresen be voltak dagadva..Nem is jött többet..

Nem árt utána nézned hogy is zajlik az ilyen..mert nem úgy megy mint otthon..De te tudod..HA úgy érzed képes vagy ezt is vállalni akkor én sok szerencsét kívánok neked...

2011. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En 3 eve elek Hollandiaban. Nem a foldeken dolgozok, de azert vak es suket nem vagyok. Ez a munka nem nokenek, plane nem 18 evesnek valo.

Halalra dolgoztatnak, egy eletre tonkremesz bele, es nagyon keveset fizetnek, az is igaz, hogy napi norma utan van fizetes. A szallas tobbnyire tenyleg elfogathatatlan (minel olcsobban akarjak meguszni, ertelem szeruen).

Az is igaz, hogy napkeltetol, napnyugtaig a foldon vagy, utanna meg mesz a raktarba csomagolni. En elhiszem, hogy otthonrol kedvezo az a penz, de nagyreszet itt elkoltod a kajara.

2011. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!