Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiába magyar nyelvvel?...

Hollandiába magyar nyelvvel? (többi lent)

Figyelt kérdés
Barátom Hollandiába megy dolgozni néhány hét múlva. Nagy valószínűséggel én is utána,de viszont nem beszélem a holland nyelvet,angolul tudok egy nagyon kicsit.Azt mondta hogy nem annyira fontos nekem hogy tudjak angolul,mivel sok magyar cég is van kint,így meg tudnám magam értetni velük. Szerintetek?
2011. márc. 27. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ez nem igaz. max ha gyarba mesz ott nem kell a nyelv
2011. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Magyar az nem lesz jó semmire! Angollal el leszel az első pár hónapban, vagy max egy évig, de ha normális munkát akarsz(ami nem gyümölcsszedés, takarítás, ilyesmi), akkor kell a holland legalább középfokon.
2011. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Virágkötő ill. virágkertész a szakmám és mivel ott rengeteg a tulipán arra gondoltam hogy meg kéne azt próbálni,ahhoz nem lesz elég a magyar? :(
2011. márc. 27. 18:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Hollandiában a magyar nyelvvel semmit nem érsz..Ki mondta azt az ökörséget hogy elég a magyar is??

Vagy beszélj hollandul vagy angolul...Ha egyik sincs akkor nem sok esélyed lesz melóra..

2011. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat
2011. márc. 27. 18:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Hollandiában nagyon sok magyar van, 10-ből 1 tuti az. Én személy szerint a minimális angolommal és a középszintű németemmel nagyon jól elvagyok.
2011. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha igaz amit 18:30 mond, akkor másfél millió magyar van Hollandiában ... na persze
2011. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valoban sok magyar van (gondolom, a nagyvarosokban es ugyis oda mesz?), akkor valoban meg tudsz elni, tudsz munkat talalni, de szerintem kiszolgaltatott leszel azoknak a magyar cegeknek. (Erre nagyons okan nem gondolnak, akik külföldre mennek.) Minel jobban tudsz idegen nyelveket: angol, nemet, holland, annal jobb lesz a helyzeted.

Egy ismerösöm ugyanigy kiment kb. 20 eve, csak magyar nyelvtudassal es kezzel-labbal nemettel, es ugy alakult, hogy összejött a magyar fönökevel. Hamarosan gyerekük lett, es azota is együtt elnek. Miutan összejöttek, elkezdett hollandul tanulni.

Ebböl mindenki azt von le, amit akar. En külföldön elve (mashol) latom benne azt is, hogy nem biztos, hogy 20 evig tart a nagy szerelem, bar ki tudja, es azt is, hogy nemhiaba törekedett, mihelyt lehetösege lett ra, hollandul tanulni.

2011. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Angollal nagyon jól elboldogulhatsz kint, mivel a hollandok nagy többsége jól beszél angolul. De ahhoz nem kicsit kell tudni, hanem középfokon. A magyart senki sehol nem érti, rohadt kellemetlen lehet, ha az ember nem tud kommunikálni.
2011. márc. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az angollal mindenhol minden körülmények között boldogulsz


az hogy sok magyar van kint, az nem jelenti azt, hogy találkozol is velük, legfeljebb ha gyárba mész tényleg ahogy itt írják


Hollanadia 16 milliós ország, attól ,hogy van egy pár magyar még a kutya nem fog tudni magyarul. de a magyar nyelvvel sehol a világon, semmikor és semmilyen körülmények közt nem tudsz boldogulni...

még erdélyben vagy felvidéken sem

2011. márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!