Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova költözzek Ausztria vagy...

Hova költözzek Ausztria vagy Hollandia?

Figyelt kérdés

Hol befogadóbbak az emberek hol jobb a megélhetés ilysemi tapasztalatokra lennék kiváncsi!

Melyik nyelvet érdemes tanulni?Német,Angol vagy holland?Az angollal mennyire lehet ott kinnt boldogulni?

Egyenlőre vendéglátásban szeretnék elhelyezkedni!


2011. máj. 15. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik nyelvet érdemes tanulni?Német,Angol vagy holland?Az angollal mennyire lehet ott kinnt boldogulni? "


Ha Ausztriába mész akkor nyílván németül tanulj meg. Ha Hollandiába mész, akkor pedig angolul tanulj, mert a kezdeti időkben elég lesz, de ha nem aljamunkát akarsz végezni életed végéig, akkor tanulj meg hollandul is.

2011. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Hollandiába nem kívánkozom vissza, a sok Őrült holland miatt!

Ausztria milliószor kulturáltabb ország!!

2011. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 10:11


Ausztriában voltam már párszor itt lakom a határ melett és ők nem nagyon fogadják el a magyarokat és a külföldieket,eléggé zárkozottak!Úgy halottam hogy hollandiában sokkal befogadóbbak az embrek és jobban tolerálják a külföldieket,az osztrákok annyire nem kedves nép!


Ha megkérlek leírnád a holland tapasztalataidat bővebben?!

2011. máj. 15. 10:14
 4/8 anonim válasza:

Ausztiában már voltam másfél hetet, így csak arról tudok véleményt írni.

Egy kisebb faluban szálltunk meg, közel a városhoz. Kaptunk feladatokat, amiben az utca embereit kellett kérdezgetnünk. Nos azt tapasztaltam, hogy valaki vagy nagyon segítő kész volt, vagy miután köszötünk neki és kezdtük volna a mondandónkat kezével félre lökve, utat vágott magának. Vendéglátásról nem sokat tudok mondani, hisz össz vissz egy pizzázóban, meg egy ilyen kisebb kocsma és étterem keveredte helyen voltam. És igen jól írták Ausztriában a német kell, Hollandiában viszont mind két nyelvre szükséges van. Főleg a vendéglátásban kell megfelelő társalgási szinten beszélni.

2011. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ja és előző vagyok, nem tudom miért de valamiért én is inkább Hollandiáb mennék:)
2011. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

Szia!!4 ev Hollandiai elet utan elkoltozunk egy masik orszagba!!(Belgium)

Hidd el nekem,hogy a sok kulfoldi miatt nem jo mar ott az elet,ja es a legelso ember azt tanacsolta angollal is kezdhetsz ott valamit,de ez nem igy van mar!!

Ha nem beszelsz hollandul,akkor nagyon minimalis az eselyed ott!!:(

Ausztriarol nem tudok semmit,de Hollandiat en nem javaslom mar!!

2011. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelműen Hollandia, legmagasabb minimálbér 1450eurx13hó +üdülési pénz (éves 8%), karácsonyi pénz (fél fizu), árszínvonal a magyar környékén van, legtöbb szabadság, 37,5órás munkahét, 2,3%-os SZJA, liberális mentalitás, kisvárosban faszán meg lehet élni minimálból is, és mindenki kedves, kivéve akik Belgium francia részéről keveredtek oda. Hideg nép a holland, de ha megtöröd a jeget sok bennszülött haverod is lesz. Angliában minimált fogsz keresni ami nem fényévekre van egy magyar átlagfizutól főleg a tartósan gyenge font mellett. Hazaviszel jó esetben nettóban 900 fontot, egy szobát bérelni meg 800 havonta, a lengyelek pedig olcsóbban dolgoznak nálad... Kisvárosban ellehet tengődni, de szar az idő, a kaja, nagy a munkanélküliség stb, ronda csajok, fizetős oktatás és egészségügy, az átlag angol pedig elég primitív és igénytelen... Ausztria megoldás ha bejön a merev német mentalitás, hogy átszólnak, mert este 10 után kapcsoltad fel a villanyt meg húztad le a wc-t, nem olyan betűtípussal van szedve a neved a postaládán mint a többieknek, a fikuszod a korlát magasságánál magasabbra nőtt az erkélyen, így látható a szomszédok számára (amit tilt a házszabályzat), esetleg póló nélkül vitted ki a saját kerted saját kukájába nyáron a szemeted(ezért nem szóltak át hanem feljelentettek). És magyarként még a mocskos bevándorló kategóriába se férsz be, ellöknek mint egy kutyát. De ha tudsz az ő szabályaik szerint élni és mindig B kategóriás állampolgár lenni szép életszínvonal elérhető. Orvosként, mérnökként talán több esély, hogy elfogadnak, de igazából nekik a német-német is már B kat. élőlény. (Ezek kisebb városok tapasztalatai, Bécsben talán jobb a helyzet viszont nagyon drága a lakhatás)
2011. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!Még jöhetnének a tapasztalatok!Köszi
2011. máj. 16. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!