Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan tudnánk kiköltözni Bécsbe?

Hogyan tudnánk kiköltözni Bécsbe?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegünk van a magyarországi helyzetből, ezért egy nem túl távoli, de nyugati helyre szeretnénk költözni. Én 15/f vagyok, anyukám pedig 37 éves. Én középfokú német nyelvtudással rendelkezem, ő tanulja a németet.

Hogyan lehet nekiindulni ausztriai/bécsi letelepedésnek? Lakásbérlés, munkakeresés, stb.? Pl takarítás vagy egy üzemben munka neki? Minden érdekelne. Előre is köszönöm.


2011. máj. 28. 15:09
 1/1 anonim ***** válasza:
85%

Még itt Magyaroszágon ismerősön vagy irodán vagy neten keresztül szereztek munkát.

menjetek ki egy napra és mérjétek fel a terepet


egyszerű munkákért az osztrák éhbér 950 euro, de ennyit csak feketemunkások keresnek

normális munkáért 1500-2000 eurót fizetnek


lakásbérlés nem sokkal drágább mint Pesten sőt vanank környékek ahol olcsón kijön egy lakásbérlet: pl Siebenhirten, Floridsdorf külső részein, Hütteldorf környékén


a közüzemi számlák azok olcsók, pl energia fűtés jóval olcsóbb mint Pesten

de pl egy tömegközlekedési bérlet (havi) 60-150 euro

az élelmiszerárak hasionlóak mint itt kicsit olcsóbbak, az iparcikekk olcsóbbak tehát 1500 euróból már félre tudtok rakni


mindenképp osztrák munkakereső oldalakat kezdj el nézegetni ls ne riadj vissza attól, ha ki kell menni egy napra pl állásinterjúra, de egyszerű munkáknál ilyet úgysem kell


én még azt is javasolnám, hogy ne rögtön Bécsbe költözzetek, hanem először sopronba vagy Mosonmagyarba és onnan nap mint nap bejárni dolgozni vonattal ( 150 euro a bérlet)

és ha már biztos az állás és a pénz is akkor mennék ki lakni is

2011. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!