Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyedül álló édesanya 1...

Egyedül álló édesanya 1 gyermekkel mennyi pénzből tud megélni Hollandiában albérletet fizetve?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:

függ attól is hogy városban vagy falun él, nekem a cégemnek volt városokban lakásaink és egy 2 szobásért fizettünk közel 2000€-t. gondolom vannak lyukak is, de az egyszerü albérletek is egy vagyonba kerülnek. szerintem egy havi 3000€ bevételnek kell lennie, föleg hogy mindenért fizetni kell a bölcsi vagy oviért is.


németországban élek, de belgium, hollandia sokkal drágább.

2011. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lassuk!


Egy kereset, ha a kormany kevesnek minositi (nekem az 1500-at kevesnek minositik), akkor igenyelhetsz tamogatasokat:

- alberlet 800 euro (300 euro huurtoeslaag)

- egeszsegbiztositas 150 euro (70 euro zorgtoeslaag), de ha neked van, akkor a kiskoru gyereked is biztositott a tied altal

- kinderopvang (ovoda): havi 1200 euro (ennek majdnem az egesz osszeget fedezik, ha bebizonyitod, hogy raszorulsz, oviban dolgozom, biztosra tudom)

- 3 havonta egyszer csaladi potlek, egy gyerek utan v 120 euro, rohejesen keves

- servicekosten (viz, gaz, aram, telefon, kozoskoltseg stb... 300 euro) - erre nincs tamogatas


Ez eddig 840 euro

Es akkor meg nem ettetek! Az en fizetesem 1500 euro, ez eleg jonak szamit, persze vannak, akike sokkal magasabb, de rizikos a melojuk, plane most a valtsagban. Egyedulallokent, hacsak nem vm hiper szuper melod van egy multinal, bele se vagj. Sajnalom.

2011. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!