Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldre szeretnénk menni...

Külföldre szeretnénk menni lakni négy gyerekkel szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
a páromnak szobafestö mázolo a szakmája én jelenleg gyesen vagyok a gyerekekk 17,13,11,4 évesek itt nagyon nehezen élünk és arra gondoltunk,hogy megtanuluk angolul és kimegyünk külföldre ahol jo munkát találnánk szerin tetek m egéri ?
2011. jún. 13. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Megérni megéri, ha odajutsz, mint ahol most vagy itt Magyarországon. Tehát ott lakj, ott keressen a párod, ott kapj gyest. De addig sok van... Nehogy azt hidd, hogy pl. Angliában alig várnak, hogy átadhassák Neked a gyes-borítékot. Azt az ottani állampolgárok kapják, nem akárki, aki betoppan.

A nyelv elsajátítása is időbe kerül. Négy gyermek felelősséggel jár, milyen nyelven hívsz orvost, ha kell ?

Akármilyen jól keressen majd a párod, a fizetésének több mint fele arra fog elmenni, hogy kifizesse a házbért, villanyt, telefont, tv-díjat stb. A maradékból 6 személynek kell megélni...

2011. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Barátnőmék 3 gyerekkel mentek ki Angliába, mint EU állampolgárok egy csomó szolgáltatásra ugyanúgy jogosultak mint az angolok (pl. egészségügyi ellátás a gyerkőcöknek totál ingyen van, az egyik gyereknek olyan egészségügyi problémája van, hogy itt több ezerért vették a spéci kaját, ott mindent ingyen kapnak), most épp azt próbálják kideríteni, hogy milyen segély járna nekik. Párodnak kéne előbb kimenni, ha neki már van meló, utána mehetnétek ti is.
2011. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Lenyegesen konnyebb kint elni negy gyerkoccel mint otthon.De az angolok csak akkor adnak EU-tagallambol jovoknek segelyt ha valamit betesznek a kozosbe.Tehat dolgoznak mindegy ho mit csak minimum 16orat.Ja es meg valami azt a bizonyos elso evet meg kell szenvedni.
2011. jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az első néhány hónap, vagy első egy év tényleg nem lesz könnyű. (Tapasztalat) A nyelvet elsajátítani, szintén nem lesz könnyű, főleg ha nincs nyelvismereted. Ha eldöntötted, hogy mindenképp külföldön próbálsz/próbáltok szerencsét, nem lesz könnnyű, de hosszútávon megéri, azt lehet mondani. azt tudom tanácsolni, amit az előző hozzászóló írt, hogy először csak a férjed menjen ki, és ha már kapott munkát (és mindegy, hoyg milyet, hogy a szakmáját vagy sem), csak utána menjetek ki. Nem mindenkinek jön be a külföldi munka. Ha viszont a férjednek összejött, akkor mehettek ti is. Szerintem ez lenne a legjobb megoldás, ha hosszútávra tervezitek a külföldi életet.
2011. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!