Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen vonattal könnyen...

Milyen vonattal könnyen megközelithető ausztriai természeti látnivaló, túrázási lehetőség van?

Figyelt kérdés
Kétszer két napra mennék kizárólag vonattal Ausztriába, reggeli pesti indulással, éjszakát vonaton töltve. Van olyan hely Ausztriában, ami egy két napos idő alatt vonattal könnyen megközelíthető, és lehet ott jót túrázni a hegyekben, vagy szép természeti látvány is érdekelne (pl Zell am See)?
2011. jún. 17. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:

bő a választék, annyira bő, hogy nem is igazán lehet felsorolni

Ha a teljes éjszakát vonaton töltitek akkor a Wiener Walzer EN-al elmentek Bludenzbe vagy Feldkirchbe és ott a környéken csodálatos helyek közül választhattok

( Bludenz környéki hegyek, Arlberg, Boden-tó, Liechtenstein-ez mind arra van, reggel 7 körül ér oda a vonat

elmehettek Innsbruckba is ott a városon kívül közel van Dél-tirol, ahol szintén csodálatos hegyek vannak

Zell am See-be nem tudsz elmenni Pestről közvetlen vonattal, hanem salzburgba vagy másik oldalon Wörglben át kell szállni, de ez éjszaka annyira nem megy inkább csak nappal

éjszakai vonattal az Innsbruck környéke és a Bludenz környéke jó

Kufstein. Wörgl környékét is ajánlani tudom


egyetlen napra is ki lehet menni a Schneebergre ami Bécsújhely mellett van és alsó ausztria legmagasabb hegye

2011. jún. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


És ezek olyan helyek, hogy odaérünk vonattal pl reggel, és a környező hegyek túraútvonalai pl busszal könnyen és egyszerűen, gyorsan megközelíthetők? tehát belefér a napba a reggeli indulás, kijutás hegyre, 6-7 óra túra, illetve visszajutás a városba, ahonnan majd lesz valami :)

2011. jún. 18. 20:15
 3/7 A kérdező kommentje:
Schneebergen még nem voltam, a szomszédos Raxon igen a Höllenthal-ban. Kocsival mentünk a túraútvonalig; vonattal ezen helyek közül valamelyik megközelíthető?
2011. jún. 18. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:
igen reggel odaérsz, idő és csatlakozás van, este meg akár jöhetsz is vissza és éjjel jössz mész
2011. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem, pestről Puchbergbe fél11-re lehet kiérni, onnan a Schneebergre felvezető turistautakhoz kell valami helyi járat, busz stb? Kerestem de ezt nem igazán találtam. Köszi!
2011. jún. 19. 12:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Puchbergből indul egy vonat a magánvasút, az a neve, hogy schneebergbahn

írd be googleba, hogy schneebergbahn Salamander és az a vonat a vasútról feljebb visz a turistautakhoz

2011. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
schneebergbahn.at
2011. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!