Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lenne közöttetek valaki aki...

Lenne közöttetek valaki aki egy biciklire felpattanva elmenne Európa szerte világot látni?

Figyelt kérdés
Sokkal olcsóbb, egészségesebb és így legalább te magad fedezed fel a vidéket. Bár van sok-sok hátrány is pl.: ki vagy téve az időjárás viszontagságainak, nincs biztonságos alvóhelyed és persze bármikor bármi történhet veled. De mégis szerintem olyan jól hangzik és olyan szívesen eltekernék 1-2 napi internetes körültekintés után (merre induljak, térképek készítése, városnevek felírása, tájékozódás minden mértékben, a legrosszabbakra is gondolva, megnézni a neten még azt is, hogy az adott úticélba(városba pl.: Bécs, Hallstatt..stb) milyen látványosságok, nevezetességek vannak s majd felkeresni azokat) Szóval írjatok! Ti mit gondoltok erről?
2011. jún. 20. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt hogy ki a fenének van 3 hónapja erre?
2011. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha lenne 10 millióm, amit csak erre használhatnék fel.. miért ne?
2011. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább stoppal...
2011. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De figyeljetek, van akinek van rá ideje vagy tud rá időt szakítani, mint pl.: én, nekem simán van rá 3 hónapom és ami a 15 milliót illeti, egyáltalán nem kell annyi. Bőven elég annyi pénz, hogy minden nap tudj magadnak venni valami élelmet és kész, alváshoz meg viszel sátrat. Mindent meglehet oldani, a kérdés csak az, hogy kinek van hozzá elég bátorsága vagy inkább vakmerősége, hogy minden aggodalom nélkül belevágjon egy ilyen útba.

Én szívesen elmennék csak egy gond van.: egyedül azért mégis csak aggasztó egy kicsit elindulni...

2011. jún. 21. 14:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocs 10 millió!!
2011. jún. 21. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért az nem úgy van, hogy megállsz Párizs közepén és felvered a sátrad.
2011. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

haverokkal minden évben teszünk egy túrát Európán belül bringával. Amúgy ráhibáztál, tavaly épp Hallstatt és környékét jártuk be, idén a tengerpart fele készülünk. Egy jó bicikli kell, egy sátor és néhány apróság. Az időjárás viszontagságai minket már annyira nem zavarnak, kell egy könnyű vízhatlan dzseki, egy baseball sapka és ennyi. Megázol, majd megszáradsz. Cuccokat akár egy nagy szemeteszsákkal is be lehet védeni, de 2-3000 forintért kapsz huzatot csomagtartó táskára. Az anyagi része inkább a kezdeti nagyobb beruházás (bringa, sátor, hálózsák, matrac/polifoam, gázfőző, 1-2 rozsdamentes edény, csomagtartótáska, stb.). Utána tényleg csak az étel és a szállás, amit fizetni kell és persze kell erre elkülönített szabadidő. Mi a lehető legtöbbször magyarosan oldjuk meg a dolgokat, ahol lehet nem fizetünk kempingért (tudom, parasztság, de ha leszarnak minket, akkor miért fizessünk, ha nem, akkor úgyis muszáj fizetnünk), vadkemping minden másnap maximum. Az ételeknél kitaláltunk minimál, de táplaló ételeket (chilis bab por+bab+kukorica+kolbász), ezek átlagban kijönnek bárhol 1500-2000 alatt 3-4 főre. Zöldségeket meg, ha útközben látunk szántóföldeken szépeket (pl. kukorica, répa, ilyesmi), akkor egy-kettőt spájzolunk. Kaja tekintetében egy nap 10 euro alatt bőven kihozható még Ausztriában is, pedig az elég drága és ebben bennevan az a néhány sör, ami napközben és este elfogy.


Szerintem nagyon jó módja a kirándulásnak, belelátsz a tájba, nem elsuhansz mellette, megállsz, amikor kedved van, senki nem mondja meg, hogy mi legyen a következő lépésed. Sok ismerősöm nyögvenyelősen kostólt bele és azóta vagy egy új bringára spórolnak, vagy már vettek is. Ez nem egy közlekedési mód, ez egy életérzés, sok plusszot ad. Akadnak próblémák, nehézségek, megoldjátok és este megisszátok a jól megérdemelt söröket és kotyvasztotok valamit közösen. Aki valamennyire is természetbarát, annak egy ilyen túra bárminél hatalmasabb élmény.

2011. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!