Kezdőoldal » Utazás » Európa » Valaki Londonban? Oyster Card...

Valaki Londonban? Oyster Card kérdés.

Figyelt kérdés
Pay as you go-s Oyster Cardom van, nemrég vagyok itt, úgyhogy van még rajta lé. Na most szeretnék tenni rá egy hétre bus passt. Ilyenkor mi van? Pl ha metrón megyek, leveszi a pay as you go-ról? Buszon meg a bus passt látja? Vagy nem is lehet ilyet?
2011. jún. 24. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha pay as you go- Oyster Cardot van arra nem tudsz venni travelcardot! Ahhoz, hogy tudj venni, venned kell travelcard típusú oyster card-ot, amit viszont nem tuds feltölteni.


Itt nézz körül: [link]


minden nagyon jól le van írva, neten is megtudod venni, elküldik postán.

2011. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem igaz ez, amit az első mond. Lehet tenni a PAYG-ra bus passt simán, nekem is így van. Travelcardot nem tudom, mert azom még nem volt, de gyanítom, hogy azt is.
2011. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az oyster az oyster. Nincs ilyen, meg olyan fajta. Tehetsz rá travelcardot és feltöltheted pay as you go egyenleggel. Az utazást úgy számolja, hogy figyelembe veszi mind a kettőt.

Egy példa:

Ha van egy 2-3 zónás travelcard a kártyádon, valamint némi kp is, és mondjuk a déli 3-as zónából az északi 2-esbe utazol az 1-es zónán keresztül, akkor az utazás végén csak annyit fog levenni a pay as you go egyenlegedről, amennyibe az egyes zónában lévő utazásod került.


A buszjegyeknél szintén figyeli, hogy mi van a kártyádon. Ha van rajta érvényes buszbérlet is meg kp is, akkor nem vesz le pénzt az utazáért, hisz azt már fizetted, amikor megvetted a bérletet.

2011. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!