Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországba Krétára utaznék,...

Görögországba Krétára utaznék, kell-e útlevél?

Figyelt kérdés
Újabban úgy hallottam, hogy nem kell.
2011. jún. 26. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, valóban nem kell.
2011. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazándiból full hihetetlennek tűnik, ezen stresszelünk hogy gyorsított izével meg minden(júli 10-én utaznánk) és hogy 15.000 lenne, és nem is ez a vicc hanem, hogy énsem nagyon hiszem el még,hogy nem kéne. A másik vicc hogy kb 2 okmányirodát hívtam fel, részletesen elmagyaráztam, hogy KRÉTÁRA MENNÉK, sürgősségi így úgy amúgy, mikor kéne bemenni meg mittomén, és EGYIKSE MONDTA, HOGY ODA NEM KELL !!! Na mindegy. Ilyenkor a reptéren akkor a személyimet fogják elkérni vagy mit ?
2011. jún. 26. 20:36
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a választ. ha tudnál linkelni valami oldalt ahol elolvashatom részletesen az megköszönöm.
2011. jún. 26. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mivel és merre mész. Ha áthaladtok olyan országon, ahova kell, akkor kell. Kérdezz utána, én majdnem emiatt maradtam le az útról, gyorsított menetben az utazás reggelén kaptam meg az útlevelem, de mázli volt, mert még egy-két nappal simán jöhetett volna később :S Gondolhatod, mekkora parában voltam!

Ha Szerbián és/vagy Macedónián keresztül mentek, akkor kell útlevél, mert nem engednek át az országon!

2011. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jahogy repülsz. Akkor a légitársaságot kéne megkérdezni.
2011. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
repülővel mennék, szoval kell ?
2011. jún. 26. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Guglizd ki a légitársaság elérhetőségét és holnap reggel hívd fel őket. Ha kell, akkor még reggel el tudsz szaladni az okmányirodába.
2011. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem kell útlevél, mivel Görögország EU tag és minden EU tagországba elég a személyi. EU tagországokon kívül is vannak olyan országok ahová ugyancsak elég a személyi, pl. Szerbiába és Macedóniába sem kell útlevél, szóval egyik fenti válaszoló rosszul tudja.

Nyugodtan menjetek személyivel, elég lesz.

2011. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!