Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyar-szlovén és olasz-szlové...

Magyar-szlovén és olasz-szlovén határoknál van ellenőrzés? (mert nincs személyim se útlevelem )

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem a határon, hanem bárhol ellenőrizhetnek és egy jó kis bírsággal vissza is fordítanak, ha nem tudod magad igazolni
2011. júl. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs klasszikus értelemben vett határellenőrzés. De mi egy hete jöttünk át pl. az osztrák-olasz határon (szintén nincs "klasszikus" határ és szúrópróbaszerűen kiszedtek 1-2 kocsit a sorból.

Valamint tényleg úgy van, hogy az országban bárhol megállíthatnak igazoltatni, úgyhogy valamilyen igazolvány kell...

2011. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem csak megbirságolnak, de 48 órára minden további nélkül bent is tarthatnak fogdán
2011. júl. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

(mert nincs személyim se útlevelem )


Ezért már itthon is lecsukhatnak!!


Ha már megszöktél a börtönből,

legalább iratokat szerezhettél volna!!

2011. júl. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
20%

NEM JÓL TUDJÁTOK!!!

Én 2 héttel ezelőtt voltam Olaszországban busszal, és Szlovénián keresztül mentünk.

Annyit kell tudni, hogy nem is veszed észre, hogy átmész a határon, mert a "Schengeni-övezet"-en belül közlekedsz! De közben vannak kapuk: Autópálya-felhajtók! Ott én csak azt vettem észre, hogy az autópálya-használati díjat fizetjük ki.

Vittünk útlevelet, de nem kellett használni, felmutatni!

2011. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

személyi még itthon is kell....ha megállít a rendőr és nincs akkor csúnyán fog rád nézni..


egyébként elvileg az utazáshoz is kell személyi mert a buszjegyet sem adhatják ki okirat nélkül :D

amúgy én mikor Franciaország-Magyarország között buszoztam sokat bár nem volt határátkelő meg semmi, ettől függetlenül minden utazásnál legalább kétszer megállították a buszt (főutak mentén ,két város között) és igazoltatták az embereket akinél nem volt igazolvány le is szállították...mivel hogy a csempészeknek ez a legegyszerűbb utazási mód manapság hisz a repülőt ugye nagyon ellenőrzik Európában busszal utazni az unió miatt nagyon könnyű...

én a helyedben csináltatnék egy személyit

2011. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
2007. november 15-én az Európai Parlament jóváhagyta Magyarország és nyolc másik állam (Csehország, Észtország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Málta, Szlovákia, Szlovénia) csatlakozását a schengeni övezethez. 2007. december 21-től megszűnt az állandó határellenőrzés a magyar–osztrák, a magyar–szlovén és a magyar–szlovák határon, ami azonban azzal jár, hogy a határtól akár 30 km távolságra is találkozhatunk fokozott rendőri ellenőrzéssel, és továbbra is szükség lesz az érvényes úti okmányra.
2011. júl. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét ország, csakúgy, mint hazánk, a Schengeni övezet tagja, tehát megállítani sincs joguk. Személyivel Záhonytól Írországig, Svédországtól Krétáig szabadon utazhatsz. A régebbi útlevél-ellenőrző kapukat teljesen lebontották, már csak onnan tudom megmondani, hogy átértem a határon, hogy megváltozik az aszfalt színe és az útburkolat minősége. A vámhatóságok szúrópróbaszerűen ellenőrizhetnek, de ezek leginkább alapos gyanú alapján kizárólag drogokat keresnek.
2011. júl. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Közúti ellenőrzés... mond neked ez a két szó valamit?

2011. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Eronne válasza:
ha csempeszel szoljal nekem is megyek en is
2011. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!