Kezdőoldal » Utazás » Európa » Árak törökországban?

Gumicsöcsü Vadindián kérdése:

Árak törökországban?

Figyelt kérdés
Üdv. Ha valaki tudna segíteni, az jó lenne. Milyenek az árak a török riviérán( Antalya)? Pékáruk, húsok, ásványvizek, koktélok, vacsorák, szeszes italok, szórakozás,ajándék stb.
2011. júl. 10. 17:03
 1/2 hejj ***** válasza:
100%

én ma hajnalban érkeztem haza egy 2 hetes nyaralkásból :D


egy 1 l-es víz - 1 líra

egy döner - 5-6 líra

egy vizipipa dohány - 8 líra

tea, kávé - 3 líra

egy sál(egész tűrhető minőségű)- 25-30 líra

ékszerek (gyűrű, fülbevaló) - 35-40 líra

egy olyasmi mint a perec - 1 líra

főtt kukorica - 2líra

fagyi (1 gombóc) - 1-2 líra

1 doboz cigi - 5-6 líra

tengerparton a nyugágy 5, ernyő 5 líra...


a bazárba mindenképpen próbálj alkudni, mert nagyon áttudnak verni(egyébként 1 euró 2 líra kb, de ha lehet lírával fizess, és bankkártyával semmi esetre se)

a húsokat inkább hanyagold, nem ajánlom mert nem biztos h frissek

remélem segítettem, ha kíváncsi vagy még valamire akk szólj

2011. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés. :) Én egy hete vagyok kint Törökországban, konkrét árakat nem tudnék mondani, de elég hasonlóak, mint Magyarországon. A különbség elenyésző, bár nyilván attól függ hol vásárolsz. A víz és az italok sok esetben olcsóbbak mondjuk egy szupermarketben. Étteremben 3-6 líra egy üdítő minimum. Migrosban láttam 6x3 decis ice teát pl 5,5 líráért, teát nagyon nem mindegy hogy hol veszed, mert sok helyen elkérnek egyszer három deciért annyit, mint máshol hatszor annyiért.

Ételek étteremben 10 líra fölött, de inkább 15 fölött.

A bazárok iszonyatosan drágák, direkt turistáknak, de nagyon jól lehet alkudni. :) Pl két napja nézegettem egy karkötőt, mire mondta az árus, hogy 10 euró... meg sem szólaltam csak csúnyán néztem erre közölte, hogy oké 5! :D Teszem hozzá olyan gagyi kis valami volt, hogy 1 eurót is sokalltam volna érte! :)


Csapvizet ne igyál! Olyan üdítőt sem, amiben jégkocka van, avagy kérdezd meg milyen vízből van a jégkocka. A csapvizet a törökök 98%-a sem issza meg olyan mocskos, nem Európai gyomorba való az! :)

2011. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!