Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi kell ahhoz hogy Romániába...

Mi kell ahhoz hogy Romániába buszozzak 17 évesen egyedül?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem konkrétan, hogy hallottam olyat, hogy 18 év alatt szülői nyilatkozat, vagy mi kell hogy átléphessem szülői felügyelet nélkül a határt. Ez tényleg így van?
2011. júl. 12. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg kérhetik.
2011. júl. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet ilyen nyilatkozatot szerezni? Csak írunk egy papírt és aláírják a szülők vagy mi? Egyébként útlevél mennyire fontos? Mert sehol nem találom...
2011. júl. 14. 22:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, írni kell pár sort:

"A szülői hozzájárulási nyilatkozat kiállításához nincs egységes uniós formanyomtatvány.



A nyilatkozatban az alábbi adatokat érdemes feltüntetni:


a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatai (születési adatok)

a kiskorú úti okmányának száma

a külföldi tartózkodás célja, helye (cím, telefon)

a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatai, elérhetősége. "


Személyi igazolvánnyal is lehet utazni, nem kell útlevél.

2011. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem nektek kell nyilatkozatot írni, hanem el kell menni egy közjegyzőhöz ahol mindketten aláírnak, és elég a személyi is.
2011. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha valaki18 éven aluli Romániávan született, de 1 évesen Magyarországra költözött a család, tehát magyar állampolgárú (nem tudom gondolom, ahol születik az ember, ott automatikusan kap egy állampolgárságot, de személyimen csak annyi van hogy magyar állampolgár, magyar lakcím) akkor utazhat egyedül Romániából Magyarországra szülői nyilatkozat nélkül?
2014. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!