Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandia, látványoságok?

Hollandia, látványoságok?

Figyelt kérdés
Utána néztem kicsit de kíváncsi lennék a ti tapasztalatotokra is,kiutazunk 1 hétre Hollandiába és tudni szeretném milyen helyekre érdemes ott menni ,milyen látványosságok vannak ott.
2011. júl. 21. 22:48
 1/2 anonim válasza:
100%

Én csak Amszterdamba voltam 3 napig, úgyhogy arról tudok beszélni. Szerintem a Van Gogh Museumba, a Rijksmuseum-ba, a Hortus Botanicus-ba feltétlen menj be és az állatkertet is ajánlom (főleg az akvarisztikai rész érdekes). És persze a hajókázást! (’Canal cruise’) Van egy hatalmas, szép park is, tele tavakkal. Mindent meg lehet közelíteni ’Amstardam Centraal’-tól 20-30 perc alatt villamossal.

Néhány infó még Amsterdammal kapcsolatban tömegközlekedőknek:

A Schiphol reptérről ’Amsterdam Centraal’-ig vonattal jutsz el, aminek a menetideje kb. 20 perc és nagyjából 15-20 percenként jár. (Hasonlóan jó a tömegközlekedés, mint itt.) Amikor megérkeztél Amsterdam Centraal-hoz, van csomagmegőrzési lehetőség az állomáson: kb. 5 euro / 24 óra. Ha kikeveredsz a nagy állomásról és kijutsz végre a szabadba, egyből szemben lesz egy Tourist info-s épület (és onnan indul az összes tömegközlekedési eszköz). Ott veheted meg pl. az ’I amsterdam city card’-ot, ami 24 órára 39 euro. (72 órára jobban megéri. Talán az 59 euro.) Ebben benne van a busz, metró és villamos korlátlan használata, de a vonatért mindig külön kell fizetni. Benne van még ingyenes belépő pl. a Van Gogh Museum-ba, a Rijksmuseum-ba, a Hortus Botanicusba, stb. és ingyen ’Canal cruise’, ami az infos ponttól kb. 100 méterre indul kb. minden 15-20 percben és egy óráig tart.

Van még egy másik lehetőség: Ha olyan 24 órás kártyát veszel, ami csak a buszt, metrót, vili korlátlan használatot foglalja magába. Ez a kártya lényegesen olcsóbb, asszem 7 euro.

Ha felszállsz a villamosra, akkor mindig egyből ’check in’ a kártyáddal egy gépen, ha viszont leszállsz, akkor ’check out’, szintén a masinán. Nem úgy van, mint itt.

Ennyi nagyjából. Érezd jól magad!

2011. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ!!
2011. júl. 22. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!