Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit lehet felvinni a repülőre?

Mit lehet felvinni a repülőre?

Figyelt kérdés
Svédországba megyek dolgozni, de nem ültem még repülőn, így nem igazán tudom, hogy mit és mennyit lehet felvinni! Cigit lehet vinni? Azt is láttam a MALÉV honlapján, hogy a poggyász max 20 kg lehet, a kézipoggyász pedig max 10. Akkor mi a különbség a kettő között?
2008. márc. 2. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A poggyász a repülőgép csomagterébe feladott csomagod lesz, a kézipoggyász pedig az amit a repülőgépre viszel fel magaddal, személyes holmijaid. Nem csak a súlya meghatározott, hanem a mérete is. Ez légitársaságonként változhat, mindig a fuvarozó légitársaság előírásai a mérvadóak.

Cigit vihetsz magaddal, egy karton mennyiségben.

A fedélzetre nem vihetsz fel szúróeszközt, fegyvert, stb. Pl. nem lehet nálad kisolló, fém körömreszelő. Nem vihetsz fel egy decilitert meghaladó folyadékot sem (tehát pl. egy fél literes ásványvíz bevitele sem engedett - csak akkor, ha azt a dutyfree részen vetted, azaz az ellenőrzést követően, hozzáteszem, négyszáz forintért :))

A feladott csomagban lehet olló, kés, stb, ott ez nem okoz gondot.


Amit a kézipoggyászba vigyél: egy vagy két fehérnemű, egy póló, valamint az okmányaid, illetve repjegy, stb. Még esetleg a fogkefe-fogkrém az amit javasolni szoktak, de az új rendelkezés szerint a fogkrémet is ki fogják dobatni a reptérre való belépéskor. Fogkefét-fogkrémet bárhol tudsz venni, ha szükséges.


A feladott poggyásznál pedig az alábbi dolgokra figyelj: FONTOS, hogy jól záródó, de nem LEZÁRT csomagban add fel. Elmondom azt is, hogy miért: Amennyiben "lelakatolt", "bezárt" bőröndöt adsz fel, és bármilyen gyanú vagy szúrópróbás ellenőrzés van, a bőröndöt nem a lakat levételével fogják felnyitni, hanem kicsit "drasztikusabb" módszerrel, felvágják szikével. Én már mentettem meg úgy bőröndöt, hogy közöltem utastársammal feladás előtt, hogy VEGYE LE a lakatot. A csomag elkeveredett, és amikor a csomagot "megtalálják", akkor ellenőrzik. Vagyis jól járt, hogy nem volt lelakatolva, mert akkor felvágták volna.

2008. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ès ki fizeti meg ha felvágják a böröndöt? mi ha értékes dolgot, pl kari ajándékokkal teli börönd(értéke nem nagy, de a fa alatt elég szar ajándék nélkl állan) viszünk, be tekrtetjük ilyen csomagolkkal a reptéren, ilyenkor igen magas biztosítás van rajat és a csomag dobálok nem törik fel mert a biztosító társaság rajtuk veri le a port.


mikor beérkezel a reptérre, akkor be kell checkkolnod. monitoron látod hogy a te járatodat melyik pultnál chekkolják. ennél a pultnál kell a poggyászt leadni, csak a kßezi marad nálad. itt kapod meg a beszálló kártyádat is amin ha fapados nem lesz rajta ülés szám csak a kapu ahol beszállasz, a nem fapadosok ilyenkor adjßak az ülés-hely számot ahol ülni fogsz, itt azt is megkérdezik jobb esetben hogy akarsz e ablak mellé ülni. zután mész be az ellenörzésre ahol az elöttem leírtak szerint lehet a kézipoggyászodban dolgok.

2008. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fuvarozás szerződési feltételei rendelkezik a "felvágott bőrönd esetéről". A kárt magad viseled, mert nem tetted lehetővé a csomagot átvizsgálását. De szépen ilyen vastag barna ragasztószalaggal visszaragasztják ám :)

A reptéren lévő fóliázás pedig arra jó, hogy a csomagpakolásnál nem nyitják ki a bőröndödet. Azonban vámvizsgálatnál SEMMI szempont nincs, hogy csomagolt vagy sem. Sőt, van aki azt mondja, hogyha csomagolt, akkor "lehet benne valami". Én tekergettem már Naritán fél kilométer folpakot a kilépéskor.


Az előttem szóló által leírt check-in eljárás pedig Budapestre jellemző, mert pl. a Charles de Gaulle (CDG, Paris) reptéren igencsak meglepődsz, ha nem időben mész. Ugyanis ott ELŐBB VAN ÚTLEVÉL-ELLENŐRZÉS, majd utána jön a Check-in. Így kivárod a kb. egy órás sorodat, mire bejutsz egyáltalán arra a részre, ahol fel tudod adni a csomagod és be tudsz checkolni.


Amúgy javaslom, hogy NE használj már offline check-int, hanem online, a járatindulásod előtt, interneten jelentkezz be a járatra. Ekkor van esélyed, hogy ablak mellé kerülsz. Nem tudom, hogy a Malév biztosítja-e ezt a szolgáltatást, de számos légitársaság igen, nézd meg a fuvarozód honlapján.


Figyelj arra, hogy az, hogy nem vihetsz fel folyadékot a fedélzetre (illetve nagyon korlátozottan), az nem csak a FELNYITOTT, hanem BÁRMILYEN üvegre vonatkozik! Tehát pl. kilépő országból nem vihetsz lezárt üvegben bort, whiskey-t, stb. sem fel, csak a dutyfree részen vásárolva. Amúgy előtted fogják kiborítani és kidobni a kézipoggyászodban lévő italt!!! A feladott csomagban azonban feladható ilyen dolog.

2008. márc. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
èn a csomagolást azért ajnánlom mert pár eurért biztosítva van a csomag, mindenre külön, mind a böröndre mind a benne lévö dolgokra és több ezer euroig. persze elég gáz ha vámon megállítanak, de jobb mint ha egy egész nyaralás vagy egy ünnep tönkre megy. én egy sima hazautkor nem csomagoltatok, vagy pl a párom minde héten szinte utazik aztán két alsó gatya meg egy öltöny miatt nem csomagoltat, és sajan fel kell adni mert kéziben nem vihet fel borotvahabot meg fogkrémet, így muszály feladnia.
2008. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
felvihettem fogkrémet kézipoggyászban, mert csak 75 ml-es volt. parfümmel ugyanez történt. viszont barátnőmét kidobták. krémet is vihettem, úgyhogy jól oda kell figyelni, és minden megoldható.
2009. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Anett1984 válasza:
Amerikába utazik az öcsém.Vinne ki magyar pirospaprikát mennyit vihet ki?Én szeretnék neki venni olyan fém cigarettatartót azt felviheti a gépre?
2011. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
én müanyag gyorskötözővel zárom le a zippzár behúzóján lévő lyukba fűzve, így nem kell drasztikusan felnyitnyiuk, de viszont biztonságba is tudom a cuccaim a kiváncsi szemek elől
2011. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!