Kezdőoldal » Utazás » Európa » Átengednek így a határon?

Átengednek így a határon?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és Romániába mennék egy hétre.Szülő nem jönne velem, de felnőtt kísérő igen.Arra lennék kíváncsi, hogy kell-e valamilyen szülői beleegyezés vagy az csak 14 éves kor alatt szükséges? Mivel 14 év felett már nem kiskorú, hanem fiatalkorú az ember.Ezért nem tudom most, hogy kell-e valami beleegyezés a szülők részéről.Ha kell akkor azt itthon is megírhatjuk vagy valahonnan kérni kell?Tehát van-e valamilyen hivatalos formája a dolognak?

Előre is köszi a válaszokat!


2010. okt. 26. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom,hogy Romániába ezt mennyire komolyan veszik,de pl?ű: Angliába 17 évesen minden beleegyezés nélkül utazhat a fiatal..

Szerintem Romániában is.

2010. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

azt nem tudom hogy románia schengen vagy sem... szerintem nem, de ennek nézz utána. Ha nem schengen akkor átengednek.

Ha az, akkor iratnod kell a szüleiddel egy papírt, amit jegyzővel hitelesíteni kell.

2010. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A tévhittel ellentétben 18 év alatt kiskorú az ember (kivéve, ha házasságot kötött).

Szülői beleegyezés nem kötelező, de a problémák elkerülése végett ajánlott.

2010. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Eloobinek: ha schengen akkor meg hatarellenorzes sincs konyorgom
2010. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
akkor az ukrán magyar határon miért vannak ilyen nagy ellenőrzések? az is schengen... vagy... najo nem értem:)))
2010. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

@14:09

1. A határon nincs ellenőrzés, viszont bárhol lehet.

2. Románia egyelőre nem schengeni ország.

3. A "könyörög" nem ikes ige.

2010. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

14.09-nek

Első vagyok

Anglia is schengeni ország,mégis van ellenőrzés..

HA Románia nem az akkor biztos kérni fogják ott is..

2010. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Anglia nem tagja a Schengeni Egyezménynek.
2010. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Románia tagja,de nem alkalmazza..

[link]

2010. okt. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a választ:)

Már sikerült kideríteni , hogy nem kérnek szülői beleegyezést.Szerencsére pont arra volt útja apukámnak és megkérdezte.Azt mondták nem kell semmi és átengednek.Úgyhogy most nagyon várom életem első külföldi útját.A legjobb az egészben, hogy pont ez volt a vágyam, hogy Erdélybe menjek ki először:)))

I'm very happy:D

2010. okt. 27. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!