Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kanári-szigetekre mennénk...

Kanári-szigetekre mennénk nyaralni. Jól tudom ugye, hogy ott nem fontos a min.1 éves jogosítvány? (bérautóhoz)

Figyelt kérdés
Csak mert sehol sem olvastam erre kikötést. 3 hónapos lesz a jogsim.
2011. aug. 4. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb "neves" autókölcsönző kéri az egy éves vezetői múltat. Ugyanakkor én nem is mernék arra gondolni, hogy 3 hónapos jogsival vezetni merjek külföldön. Nem muszáj Te legyél a hibás, bármilyen kisebb koccanás-szerű vitánál azonnal látják, hogy külföldi vagy, emiatt azonnal rendőrért kiáltanak, akiknek csak ők tudják elmagyarázni a helyzetet, csak ők tudnak 10 tanút is állítani, Te azt sem tudod, mit írnak be a jegyzőkönyvbe stb, stb.

Másik ügy: nehogy valami olcsó, helyi autókölcsönzőhöz fordulj. Ismerősöm járta meg (egy másik spanyol szigeten): a helyi cég szinte fele annyiért adta az autóját, mint a Hertz. Minden rendben ment, este leadta sértetlenül, teli tankolva. 3 nap múlva haza is érkezett, 2 hét múlva postán megjött egy spanyol ügyvédi iroda átirata az autó hivatalos látleletével (megrepedt visszapillantó tükör), a javítás számlájával (180 euró), ügyvédi költségek (350 euró). Az ismerősöm azonnal ügyvédhez fordult, az pedig egy másik spanyol ügyvédhez, aki cégével kollaborálnak - a vége az lett, hogy elvesztették a pert, összköltség 4200 euró.

Sok ilyen kis "családi vállalkozás-szerű" autókölcsönző a görög és spanyol szigeteken egyenesen erre áll rá: megcsapolni a "gazdag" külföldieket.

Csak nemzetközileg ismert, nagy cégektől szabad autót bérelni.

2011. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

:(( Most lenne december-január-február táján lehetőségünk elutazni Gran Canariára, akkor lenne 3-4-5 hónapos a jogsim. Mindenképp szeretnénk autót bérelni, vállalva a kockázatot is akár. Mernék vezetni, ez egy nyaralósziget, lényegesen kevesebb forgalommal és nyugodtabb emberekkel, mint pl. Budapest.. :) Addig is itthon napi szinten vezetnék.

Csak azért tettem fel a kérdést, mert sehol sem szerepelt az autóbérlésnél ez feltételként (rengeteg oldalt megnéztem), szemben más helyekkel, ahol rögtön odaírták, hogy min. 1 éves jogsi kell. Tehát ha nem büntethetnek érte (bár úgyse minket büntetnének gondolom, hanem a kölcsönzőt), akkor nincs gáz.

2011. aug. 8. 12:03
 3/3 anonim válasza:
ott tutira nem legalábbis így tudom
2011. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!