Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kanári-szigetekre mennénk...

Kanári-szigetekre mennénk nyaralni. Jól tudom ugye, hogy ott nem fontos a min.1 éves jogosítvány? (bérautóhoz)

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat légyszi, ne tippeket! Csak mert sehol sem olvastam erre kikötést.3 hónapos lesz a jogsim. Most lenne lehetőségem elutazni oda, máskor nem, ezért nem tudok várni.
2011. szept. 8. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem ilyen termékbemutatós nyaralás? Mert ne aggódj, olyan mindig van :D
2011. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. De mielőtt megkérdeznéd, hogy akkor miért írok, elmondom... Én is voltam kezdő, mint mindenki, de külföldön nem mertem volna vezetni. A szabályok ugyanazok, és mégis rettenetesen veszélyes... Tegyük fel, hogy egy koccanáskor (ahol nem Te vagy a hibás) a kihívott falusi rendőrrel beszélni sem tudsz, a jegyzőkönyvbe az kerül be, amit ő akar, te nem tudod elolvasni - erre odabiggyeszti spanyolul, hogy megtagadtad az együttműködést. Az összecsődülő csőcselék is mindig a helyi pártját fogja (csesszük meg a külföldieket, van elég pénzük, alapon), százan is jelentkeznek tanúnak, hogy ők "látták", hogy Te ezt-meg ezt csináltad stb. stb.

Hiába EU ország, a tapasztalat ez. Erre még jön az a millió trükk, amivel az autókölcsönzők "megvágják" a külföldieket...

2011. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem termékbemutatós, isten ments. :)

Ok, második, igazad van. Vezetni nem vezetek rosszul, ne abból induljunk ki, hogy az alatt a pár nap alatt baj lesz (bár tudom, az ördög sosem alszik). Inkább az érdekelne, hogy a kölcsönzők adnak-e így ki bérautót.

2011. szept. 8. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kuty anem nezi a jogsidat, csak avval foglalkoznak, ohgy kifizesd.
2011. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! En Gran Canarian lakom, ha erre a szigetre jonnetek szvesen segitek ha barmi kerdesed van. Es igen, elmeletileg kell 1 ev a berautohoz, de en pl bereltem egyszer egy autot, nem volt meg meg az 1 evem , mondtak hogy elmeletileg kellene de megis odaadtak..
2011. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, Gran Canariára mennénk. Jó híreket mondtatok, de jóó! :)
2011. szept. 8. 15:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gran canarias vagyok. Ha barmi kerdesed van irjal nyugodtan! Szia!
2011. szept. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Juj, de jó neked, hogy ilyen szép helyen élsz! :) Egyenlőre még a tájékozódás fázisában vagyok, igazából minden érdekel a szigettel kapcsolatban. Lehet, hogy eltoljuk az utat egy pár hónappal, úgy néz ki, hogy meg tudjuk oldani, addig is lehet még gyakorolni a vezetést. De ez már 100%, hogy megyünk. Vacilláltam, hogy Gran C.-ra vagy Tenerifére (valaki szerint ez szebb, valaki szerint az), de G.C. mellett döntöttünk, úgy gondoltuk, hogy elmegyünk vonattal Pozsonyba, onnan Ryanairrel, és itthonról foglalunk szállást, meg gondolom bérautót is célszerű itthonról. Vagy nem? Mindenesetre tuti, hogy egyéni szervezésben megyünk, úgy ki lehet hozni az utazási irodák árának feléből/harmadából.

Szóval ha van kedved mesélni, írj, mi 'must see' a szigeten, és pár gyakorlati tanácsnak is örülnék. :)

2011. szept. 11. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!