Kezdőoldal » Utazás » Európa » Leírnátok nekem, hogy mi...

Leírnátok nekem, hogy mi történik azután, hogy kiérek addig reptérre addig amíg fel nem szállok a gépre?

Figyelt kérdés

Először fogok repülni egyedül és kiváncsi vagyok, hogy mikor mit és hogyan kell. Nem szeretnék semmit se elrontani.

Valaki légyszives írja le részletesen:)

köszönöm.


2011. szept. 26. 06:33
 1/4 anonim válasza:

2 órával indulás elött legyél ott.

Be kell checkolni, azon a monitoron ahol induló repülőjáratokat tüntetik fel (departures, induló járatok), megkeresed a te járatodat (hova, időpont, légitársaság alapján) fel lesz tüntetve melyik check-on desk hez menj pl:16. Időként kígyozó hosszúságú sorok is vannak.

Be csekkoláskor elkérik az iratokat (légítársaság függő milyen papirokat kérnek) megmérik a nagy bőröndöt, meg nézik a kézi pogyászt. Meg szokták kérdezni tudtodon kivül más tett e valamit a csomagodba, ill mutatnak táblázatot azon tárgyak közül van e valami a bőröndödben.

Ha súlytöbbleted lett akkor másik ablakhoz menni kell befizetni a büntit.

Ha nem én ekkor szoktam enni, inni, wc-re menni.

Utánna irány a departures gates (beszáló kapuk) ha valaki elkisér akkor bucsuzás ő már nem jöhet be ide. Megfogják kérdezni van nálad folyadék, nem vágom pontosan de valami minimal menyiség lehet nálad azt mutasd meg,nálam soha nem szokott lenni. Meg fogják vizsgálják a kézi táskát, ruhádat, rosszabb esetben téged is. Le kell venni, csatokat, felső (pulóver stb.), nöknek általában cipőket. A kapu gyakran besípol magától olyankor általában kézi detektorral átnéznek. Nagyon ritkán a kevésbé szerencséseket test vizsgáláson is átnéznek (külön szobába tipi, tapi)

Innentől rövidre fogom mert más dolgom van.

A monitoron megnézed melyik számú kaputól indul a gép (sokszor indulás elött nem sokkal írják ki) mindenképp a monitorrol nézd a kapu számot ne a repjegyről mert változhat, innentöl megy minden mint a karika csapás. Sok sikert!

2011. szept. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bocs az off-ért de ez a kérdés engem is érdekel mert hamarosan én is repülök ,életembe először. De vajon mi van az intim piercinggel? Mert attól biztos besípolok. És mi van ha a neten kell be csekkolni? Akkor mi a folyamata a reptéren a dolgoknak? Elnézést,hogy tovább kérdezem a kérdésedet!!
2011. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Első vagyok

online check in azt jelenti te magadnak nyomtatod ki a repjegyedet, online kell meg adni adatokat, majd kinyomtatod a beszálló kártyát (ez a repjegy)

Intim piercing témában nem vagyok jártas, de azt tudom nem minden esetben sípol be. Ha mégis akkor szinte tuti hogy meg kell mutatni.

2011. szept. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!