Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jó az Egyesült Királyságban...

Jó az Egyesült Királyságban élni? Miért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekem tetszik, bár csak 4 hónapja jöttem. Véleményem szerint nagyságrendekkel jobb itt élni, mint Magyarországon. Még ha csak minimálbért keresel, az is ad neked egy minimális életszínvonalat, sőt még félre is lehet belőle tenni. Otthon pedig nem.
2011. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Én 1 hete érkeztem, csak 1 évre jöttem, de én nem tudnék itt hosszú távon élni. Nekem túl zsúfolt, rideg, tele van négerrel, arabbal, és a fordított közlekedéstől meg rosszul vagyok. Éltem már pár országban, ez biztos nem lesz a kedvencem.
2011. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1 válaszolónak:

Tehát élhetőbb mint Magyarország. Ez jó. Körülbelül hány font az, amit félre lehet tenni a minimálbérből?


2 válaszolónak: Szokás kérdése. Akár Kanadában, akár Ausztráliában mindenütt vannak színes bőrű emberek. Szóval nekem nem gond. Ezek a dolgok szerintem másodlagosak, tehát bizonyos idő után megszokod :-).

2011. okt. 2. 11:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó itt élni, mert:


- magasabb az életszínvonal

- minimálbérből is fenn lehet tartani magad, sőt még félre is tudsz tenni

- világszínvonalú tömegközlekedés

- rengeteg a különböző kultúra, sok új embert lehet megismerni

2011. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező! Első vagyok. Az első 3 hónapban, mint konyhai kisegítő dolgoztam és heti 40 órát dolgoztam, minimálbért kerestem.(Nettóban 850 fontot). Ebből 380 elment szállásra, 106 font közlekedésre, 110 font bevásárlásra és 75 font szórakozásra. Így havi szinten olyan 150-180 fontot tudtam félretenni a minimálbérből.
2011. okt. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
első válaszoló: Köszönöm a válaszodat, rendes tőled, hogy ilyen részletesen leírtad.
2011. okt. 2. 12:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha találsz egy viszonylag korrekt munkát és olcsóbb(ha elég elszánt,türelmes vagy fogsz találni!!!),de normális szállást,akkor szuper és sokkal jobban lehet élni mint otthon.Habár Londont drágának mondják,de még a hazai keresetekhez viszonyítva is a ruhák,g,testápolási stb szerek nevetségesen olcsóak.Nem az itteniekhez képest!


Szóval kitartás,lehet,hogy vár Rád pár húzósabb hét-hónap,de megéri!!!

2011. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen ez így van. A ruhák, műszaki cuccok, szépségápolási termékek, tusfürdők olcsóak még a magyar fizetéshez képest is. Ami tényleg drágább az a szolgáltatások, közlekedés, lakhatás. Most már van egy jól fizető munkám(1450 font), most keresek magamnak saját garzon lakást, mert meguntam, hogy másokkal éljek. Azt mondom, hogy aki túllép a minimálbéres munkákon, az sokkal jobban és kiegyensúlyozottabban élhet, mint otthon.
2011. okt. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
Jó. Mert sausage-ból van a kerítés.
2011. okt. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

"Jó. Mert sausage-ból van a kerítés."


Mekkora marha vagy! Nincs kolbászból a kerítés, de nagyságrendekkel jobban meg lehet élni, mint otthon. Van előrejutási lehetőség. (Persze csak annak, akinek van végzettsége/szakmája és nyelvtudása)

2011. okt. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!