Kezdőoldal » Utazás » Európa » SOS Svájc: Angolul középfokon...

SOS Svájc: Angolul középfokon beszélek. Németet, franciát, vagy inkább olaszt érdemes tanulni, ha még nem tudom pontosan, hogy Svájcon belül melyik városba megyek ki dolgozni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 13:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Fabrizia:

Ritkán látogatom az oldalt, csak most láttam, hogy mit írtál. Ha még aktuális a kérdésed, tedd fel nyugodtan.

2011. okt. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Tőlem is kérdezhetsz, ahogy szeretted volna. A mail viszont még nem jött..
2011. okt. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kérdező: ma van a nagy nap:-) ? Sikerült elhatározni magad valamelyik nyelvnél ?
2011. okt. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Igen.:-)Német. Nehéz döntés volt, mert őszintén szólva az olasz nyelv nekem sokkal jobban tetszik és könnyebb is. A németről eddig mindenki azt mondta, hogy nagyon nehéz.:-S Emlékszem, az agykontroll tanfolyamon mondta Domján László egy kérdezőnek, aki azt szerette volna tudni, hogyan tanulhat meg egy nyelvet minél könnyebben, minél rövidebb idő alatt: "Szeress bele a nyelvbe." Teljesen egyetértek. Azon leszek...

Azért is félek kicsit a némettől, mert azt olvasom több helyen, amit már leírtam ide is, hogy a svájci német, az teljesen más. És most úgy elképzelem, hogy 4-5 hónap alatt eljutok egy középszintre (addigra egy csomó tartalék pénzem beleöltem), kimegyek, majd nem értek semmit.:-/

2011. okt. 20. 22:44
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi az érdeklődést, Utolsó!!:)
2011. okt. 20. 22:45
 16/17 anonim ***** válasza:

Te utolsó, mi:) ? HaHaHa :-D


Hajrá.. A németet amúgy szinte senki sem szereti, eddig nem hallottam olyan magyart. Ha beszélte, ha nem... Nyelvet tanulni nagyon jó dolog, szerintem gondolj erre.


És hogy, mindig egyre jobb leszel benne. Ha odafigyelsz és pár hónap v. 1-2 év eltelik (külföldön), megszokod és meg fogod érteni a lényeget a CH németből is. Persze, ez tudás függő és rajtad múlik, mennyire figyelsz, mennyire akarod, milyenek az adottságaid fejben :-D ...

2011. okt. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hát én se nagyon hallottam még senkitől, hogy a szíve csücske lenne a német nyelv.:-)

Köszi szépen!

2011. okt. 21. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!