Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élő családok!...

Angliában élő családok! Angliába családdal? 2és fél éves gyerkőccel mik a kilátások?

Figyelt kérdés

Éltünk kint régebben, de hazajöttünk. Most már van egy 2 éves gyerkőcünk, áprilisban legkésőbb szeretnénk visszamenni Angliába, de már végleg. Annyi mindent olvasok az ovikról, bölcsikről és azok csillagászati árairól, hogy már teljesen el vagyok keseredve.

A férjem itthon rokkant nyugdíjas, part time melót tudna kint vállalni( vagy akár 8 órásat is, de csak könnyebb fizikai melót),én viszont full time-ba is tudnék dolgozni, akár két helyen is. Nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy már végképp nem értem milyen támogatások járnak a gyerek után és mennyi idő múlva. Milyen idős kortól adhatom be oviba, vagy ha erre nincs lehetőség rögtön, akkor mennyi pénz a bölcsi?? Ha oviba jár tényleg csak 9-12 óráig fizrti az állam? Ha nekem full time-os ovi kellene az mennyi?

Abszolut nem értem már. Szeretnénk mind a ketten dolgozni, mert itthon már abszolut nincsenek lehetőségeink....A párom betegsége sajnos kiszámíthatatlan, lehet, hogy 15 év múlva is tud még dolgozni, lehet, hogy 1 év múlva sem. Tehát nagyon szeretnénk egy kis alapot összeszedni. Köszi a segítséget!


2011. okt. 31. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Mi itt elunk kint,ket kislanyom van. Egyikotoknek mindenkepp dolgozni kell teljes munkaidoben,ha a tamogatasokat meg szeretnetek kapni. Akkor viszont jar a child benefit(csaladi potlek),shild tax credit,kaphattok a hazra tamogatast,housing benefit es council.Tovabba,ha a fizetesetek nagyon alacsony,igenyelhettek working tax creditet is. Az ovodai elhelyezes 3 eves kortol ingyenes heti 15 oraban. Te donheted el,hogy harom teljes nap legyen,vagy 5 rovid delelott,delutan. Ha meg nincs 3 eves,akkor fizetni kell erte,sajnos nem olcso,de ugy tudom,ha mindketten dolgoznatok akkor a child mindert tamogatja az allam 80%-al,tehat a maradekot kell csak kifizetni. Ha egesz napra akarod beadni oviba,es meg nincs 3 eves,akkor az draga nagyon 7-9 font orankent. remelem segitettem sok sikert nektek.Udv
2011. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 valaki565 válasza:
8 eve elunk angliaban ferjemmel. a gyerekunk 3 eves. egy fillert nem sok soha nem igenyeltunk hanem dolgoztunk folyamatosan. olyan borzasztoank tartom -es nagyon cikinek- hogy az ide jovo magyarok elso dolga arrol erdeklodni hogy milyen tamogatasok jarnak nekik....nem csoda hogy az angoloknak az ide telepedo "uj EU orszagok embereirol" olyan a velemenye amilyen....
2011. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves 2. Nem igazan ertek veled egyet. Nekem peldaul masfel eves a kislanyom,a nagy mar pre-schoolba jar, de hova tennem a kicsit,amit en dolgozom?Ha 8 eve elsz kint,tudhatod,hogy milyen draga a nursery,es bocsi en magamnak szultem,en szeretnem nevelni legalabb 3 eves koraig.Amugy itt kemenyen fizetos a nursery,amig nem megy iskolaba szinte meg sem eri visszamenni dolgozni. Elarulod neked mennyi ido volt a gyermeked,ha vegig dolgoztatok mindketten?Gyanitom idosebb,es nem epp 1 eves mult...Sajnalom,hogy igy latod a helyzetet,a kerdezo beleirta a mondanivalojaba,hogy akar tobb helyen is doglozna full time-ba, de a ferje beteg,igy o nem tud ennyit vallani.Rosszindulatu vagy ne haragudj,es igenis szeretnek itt minket az angolok,mert a magyarok jol tudnak dolgozni,sajnalom,hogy te ezt maskepp latod.Sze estet
2011. nov. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek és 3.-nak köszi! Kedves 2. válaszadó! Eszemben nincs kihasználni az UK "jószívűségét".A támogatás nem csak anyagi lehet, ide értettem az ovit is és bármilyen megoldást, amivel kicsit könnyebb. Örülök, ha ti nem voltatok rászorulva, remélem nem is lesztek és mi sem. De azért a mi helyzetünk kicsit más. Ha akkor kint maradunk, most nem lenne ilyen nehéz, de most megint el kell kezdenünk mindent nulláról!!!!! Azért ilyenkor 4 óra támogatott ovi is jól jön! :)
2011. nov. 16. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!