Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénz szükséges egy...

Mennyi pénz szükséges egy párizsi útra?

Figyelt kérdés
Legalább egy négy napban gondolkodok és a vágy az, hogy Eiffel toronyra néző szállodai szoba legyen. Minimum 2 fő és persze városnézés stb ami ilyenkor megy.
2011. nov. 2. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is! Szerintem a 4 nap az rohadt kevés Párizsra. Én nemrég voltam és 19000-be került a repülőjegy oda vissza.(easyjet és nem volt poggyászom.) Mivel 26 év alatti vagyok, ezért a legtöbb múzeum ingyenes volt számomra, így arra nem költöttem. Általában gyalogosan közlekedtem, mert a belvárosban volt a szállásom.(Néha kellett csak vennem T+ jegyet) A szállásom két hétre 795 € volt. Általában a városban ettem, kb. napi 10-15 € költöttem.
2011. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, legalább van valami kiindulási alapom. 26év alatt ingyenesek a múzeumok?
2011. nov. 2. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy ha a városban sokat mászkáltok, érdemes megérkezéskor a reptéren X napos bérletet venni (pont annyi napra, ameddig ott tartózkodtok) - sokkal olcsóbb, mint jegyeket lukasztgatni.

Zónára vehető, érdemes előre megnézni, merre akartok menni, nem biztos, hogy minden zónára kell a jegy. Ha nem mindre veszel, lehet, hogy a reptértől és majd utolsó nap oda kell kiegészítő jegy is, de lehet, hogy még így is megéri. Ha viszont pl. Disneylandbe is el akartok menni, akkor már kell a teljes párizsi jegy.

Ajánlom még a Grévin múzeumot (az amúgy "kötelezően megnézendő" látványosságok mellett persze), olyan, mint a Madame Tussauds Londonban, csak kisebb, de nagyon jó!

2011. nov. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát a Grévin speciel nem volt ingyenes, de a diákigazolványt elfogadták, és a tömegközlekedéses bérletre is jár valami kedvezmény!
2011. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hova mentek. Az interneten a legtöbb információt megtaláljátok érdemes is utánanézni, mert sokat lehet spórolni. No meg ha megtervezitek, mit néztek meg, akkor kalkulálhatsz azoknak a költségeivel.

A húgom tavaly volt kinn, 12 nap 70 ezerből jött ki neki, ebben a szállás nem volt benne, de a repjegy, közlekedés, belépők, kaja igen. Megjegyzem ő úgy jött haza, hogy ez a 12 nap semmire nem volt elég :D

2011. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ühüm szóval akkor a 4 napos ötletemmel mehetek a búsba és 1 hét alatt eszembe se jusson igaz? :D


amúgy a tervek hogy belvárosi szálloda az álom hogy eiffel toronyra néző kilátás és akkor természetesen az összes "kötelező" látványosság műzeum hajókázás stb..

2011. nov. 2. 18:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát a belvárosi szálloda Eiffel toronyra kilátással jól meg fogja nyomni az árat. Nem éri meg. Inkább ülj ki a Mars mezőre fél napot és nézd. Vagy menj fel és onnan nézd Párizst - arra is rámegy egy-két óra...

Először nézz utána az interneten, mik a fő látnivalók, kalkulálva az igényeiddel. Ezután válogasd ki, amit feltétlenül látni, kipróbálni akarsz. Utána ezeket célzottan, részletesen megnézheted, meg fogod találni az árát, ráfordítási időt is. Megnézhetsz több szállást (én a külvárosiakat ajánlanám, metróbérlettel fél óra alatt bárhová érhetsz), megtervezed az útvonalakat, és máris megkapod az időtartamot, és a költséget is. Aztán dönthetsz, bővíteni, vagy húzni kell. Én eddig még nem tévedtem 5%-nál többet, azt is mindig lefelé.

Párizs fontos részeit meg lehet nézni 5-6 nap alatt, ha naponta kora reggeltől késő estig lejárod a lábad. De ha a részletekbe is bele szeretnél feledkezni, kicsit elengedni magad, hogy élvezd a szépséget, vagy például az éttermeket (kizárólag kuriózum és semmi luxus), akkor lehet, hogy egy hónapot is kevésnek fogsz tartani. Ez már ízlés és igény kérdése.

2011. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én utoljára Áprilisban voltam kint és meg kell mondanom, nem magyar fizetésűeknek való.

Én a központban találtam egy jónak hitt szállást. 60 EUR-ba került 1 személyre éjszakánként és nagyon lepukkant volt!

Tömegközlekedni lehet gyorsan, de nagyon drága! Ha olcsó és normális szállást akarsz, nagyon körül kell nézni és lehetőség szerint nem utazási irodán keresztül foglalni!

2011. nov. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

70-80 EUR/fő/éj ár alatt nem kapsz normális szállást, erre számíts!

A város pár évvel korábbihoz képest javult, tisztább lett. De még akkor is drága hely. A franciák nagyon igénytelenek.

2011. nov. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!