Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi zajlik a repülőtéren?...

Mi zajlik a repülőtéren? Angliába készülök hamarosan (Manchester) és nem tudom, hogy mit kell majd csinálni ha leszállok? Egyedül megyek és még nem utaztam repülővel!

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, Angliába még nem utaztam repülővel, de más helyeken jártam. Először a repülőből kifelé menet a vámvizsgálat következik. Itt megnézik az útleveledet vagy a személyidet. El sem tudod tévszteni, csak menj a tömeggel és ez lesz az első megálló.

Innen oda jutsz, ahol a csomagok jönnek ki a futószalagra. Ha több futószalag is van, mert mondjuk nagyobb a repülőtér, megkeresed azt, ami fölé a járatod száma vagy az van kiirva, hogy Budapest / Hungary. Ott megvárod, amig megjön a csomagod. Majd megkeresed a kijáratot. Itt két irányba lehet menni. Egyik amikor nem szállsz át, a másik, amikor át kell szállnod másik gépre. Ha szerencséd van nem állitanak meg a vámosok, de néha előfordul véletlenszerű ellenőrzés és megnézhetik a csomagodat vagy kérdéseket tehetnek fel. Utánna már kinnt is vagy és kereshetsz egy taxit, buszt vagy ismerőst, aki vár rád. Nem bonyolult és nem fogsz eltévedni.

Ha nem beszélsz angolul, akkor még Mo-n kérhetsz olyan kártyát, amit kitűzöl magadra és ha látják, hogy kétségbe vagy esve és eltévedtél, segitenek. Vagy megkérheted az utaskisérőket is, hogy segitsenek, mert nem beszéled az idegen nyelvet.

2009. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Én jártam angliában, a repülőtéren. Ami tuti, hogy a gépből kövesd a járat utasait, mivel mindenkinek be kell jelentkeznie. Vannak kis fülkék, egymás mellett, oda kell menned az útleveleddel amit be fognak scannelni, majd vissza adják, aztán mehetsz tovább a poggyászodért. a teremben minden szalagnál, amin jön a bőröndöd, ki vannak írva városok, Te Budapestet keresd, a csomagod hamar megjön, így ha odaérsz, akkor figyeld a csomagodat, olyan nincs, hogy nem fogod megtalálni. Mikor kimész a reptéről már földalatti metróval bármerre el tudsz menni. Van egy térkép, útvonalhálózat, minden útvonalnak van egy színe (sárga, kék, stb) Minden metróban lévő kapaszkodó korlát olyan színűre van festve, amelyik útvonalon közlekedsz, így ha felszáll a metróra, egyből látod, hogy jó metróra szálltál e fel.
2009. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
...ja, ha tovább repülsz, akkor is meg fogod találni az utadat, mert minden ki van táblázva, és kb. 5-10 méterenként vannak reptéri alkalmazottak, akikhez oda mehetsz és segítséget kérhetsz. Minket nem néztek meg vámosok...
2009. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez nagyon sokat segített!!Már nem is olyan bonyolult!
2009. máj. 6. 22:09
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

"olyan nincs, hogy nem fogod megtalálni"

Utóbbi két utam esetén a csomagom mindkétszer három nap késéssel érkezett meg hozzám...

A lényeg: Figyeld az utastájékoztatást is (hangosbemondók), és ha a neved (vagy arra hasonlító dolgot) hallasz, akkor keresd meg azt a pultot, amit mondanak. Akkor ott rajzolgatsz, színezel meg "rámutatsz", hogy milyen bőröndöd volt, megadod, hogy hova kell vinni, azt majd ha megvan, viszik.


Angliáról NAGYON rossz tapasztalatom van poggyászkezelésben. Pláne, ha átszállással jutok el oda...

2009. máj. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor először repültem Angliába csak követtem a tömeget.Amikor a útlevél vizsgálathoz érsz akkor ki lesz írva,hogy UNIÓS vagy NEM UNIÓS sor...te abba a sorba álljál amelyik uniós....utána már gyerekjáték az egész.Most,hogy sűrűn repülök,én még nem tapasztaltam,hogy elveszett volna a bőröndöm vagy kérdezősködtek volna...Legfeljebb annyit mondanak,hogy"további jó utat..."De volt hogy egy barátomnak 1 hét késéssel jött meg a csomagja,és egyszer amikor a csomagot vártam a futószalagnál,valakinek szétnyílt a csomagja,és egyenként jöttek a szalagon a ruhái....Egyébként Manchesterben nincs metró...aki írt az a Londoni reptérre gondolt....A legtöbb repülőtéren busszal tudsz tovább menni....
2009. máj. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2009. máj. 7. 10:12
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
Micsodaaaa???? Most màr nem ugy van, Schengen miatt, hogy Budapesten ellenorzik az utlevelet, biztonsàgi ellenorzés, stb, és a célàllomàson màr nincs semmi, érkezés utàn rogton a csomgokhoz mehet az ember? én 3 hete repultem ( igaz nem Angliàba, Svàjcba jottunk haza) és simàn mehettél a csomagokért, Genfben is, meg odauton érkezés utàn Ferihegyen sem volt semmi.
2009. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Nikcsi ***** válasza:
100%
En egy hete jottem vissza es nincs igaza az utolsonak. Ellenorzik az utlevelet a londoni reptereken, igy Manchester-ben is.
2009. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Nikcsi ***** válasza:
100%
Nem akarok okoskodni, de Anglia nincs benne a schengeni szerzodesben, tehat VAN utlevel ellenorzes az angol reptereken.
2009. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!